کمیته امداد نهادی فراتر از جناح‌بندی‌هاست/ نوسانات اقتصادی باعث افزایش ۱۵ هزار نفری مددجویان آذربایجان‌شرقی

مدیرکل کمیته امداد استان این نهاد را فراتر از جناح بندی های سیاسی دانست که و محلی برای تعامل تمام تفکرات و جناح ها است گفت: در نوسانات اقتصادی هشت ماه امسال ۱۵ هزار نفر از مددجویان ما افزایش یافته و کمیته امداد در حال کمک رسانی است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمد کلامی صبح روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد  گفت: کمیته امداد نهادی است که در تامین امنیت و اعتلای فرهنگ در جامعه سهیم است، امروز اگر کمک رسانی های کمیته امداد وجود نداشت امنیت کشور به شکل امروزی نبود زیرا امنیت در سایه توانمندی اقتصادی به وجود می آید.

وی افزود: ماهانه ۲۴ میلیارد تومان در زمینه تامین اجتماعی و پرداخت مستمری در استان هزینه می شود و در زمینه ایتام نیز سرانه کمک ۳۲۰ هزار تومان در ماه است.

مدیرکل کمیته امداد استان عنوان داشت: با وجود نوسانات ارزی در هشت ماه امسال توانستیم موفق تر از سال های قبل عمل کنیم و در نوسانات اقتصادی کشور ۱۵ هزار خانواده به جمعیت مددجویان استان ما افزایش یافت.

کلامی گفت: امسال ۸۰۰مسکن در زمینه بافت روستایی و حاشیه نشین استان ساخته و به مددجویان عزیز تحویل داده شده است در برنامه های سال آینده قصد داریم بیش از یک هزار واحد مسکونی را با همکاری سپاه ساخته و در اختیار مددجویان قرار دهیم که ۳۰ میلیون سهم امداد و ۱۵ میلیون از بودجه جهاد سازندگی سپاه پرداخت می شود. 

وی اضافه کرد: در زمینه رشد صدقات در کشور با ۱۹ درصد رشد رتبه اول را در زمینه رشد صدقات داریم.

وی عنوان داشت: در ۲ سال گذشته درآمدها و هزینه کردهای کمیته امداد را شفاف سازی کردیم و آماده جوابگویی به سوالات در زمینه اقتصادی هستیم.

رئیس کمیته امداد استان با اشاره به رتبه استان در شاخص های مدیریتی افزود: با ۳۴ درصد شاخص مدیریتی جزو سه استان برتر در کشور هستیم. 

کلامی در ادامه گفت: برای سال آینده ۱۰ درصد درآمدهای امداد استان را به تعامل با خیریه ها اختصاص داده ایم و در نظر داریم تا سال آینده ۵۰ درصد صندوق های صدقات خود را در اختیار خیریه ها قرار دهیم و به این موضوع که خیریه ها یاوران ما هستند اعتقاد داریم و هرچقدر خیریه ها پویا تر عمل کنند ما نیز خوشحال تر خواهیم بود.

وی در زمینه توانمندسازی مددجویان نیز عنوان داشت: تنوع شغلی را در امداد استان به ۱۷۵ نوع رسانده ایم که ۸۰ درصد مستعدین کار بانوان سرپرست خانوار هستند.

وی افزود: در اثر تعاملی که با دانشگاه علوم پزشکی داشتیم آموزش های لازم را برای نسخه خوانی در اختیار بانوان مددجو قرار دادیم که ۲۰۰ نفر آنها مدرک خود را گرفته و آماده کار هستند. 

کلامی اضافه کرد: در زمینه انرژی های تجدید پذیر ۵۰۰ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان با جذب سرمایه گذار احداث خواهد شد که در پنج سال اول ۱۰ درصد میزان درآمد و بعد از آن تمام درآمد در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت. 

وی در پایان سخنان خود اضافه کرد: در زمینه کشاورزی نیز کشت زعفران بدون خاک را در آذرشهر و سردرود و سایر شهرها گسترش می دهیم.

46

کد خبر 1238069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =