۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
سرانه فضای سبز خلخال ۶.۲ متر مربع است

شهردار خلخال گفت: با وجود معرفی این شهر به عنوان یکی از شهرهای سبز کشور، میانگین سرانه فضای سبز آن پایین تر از استان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، فاطمه جوادی بیان کرد: در حالی که سرانه فضای سبز استان اردبیل ۱۲ متر مربع به ازای هر شهروند است، این میزان در خلخال ۶.۲ متر مربع می باشد.

وی اظهار کرد: بی توجهی شهروندان به نگهداری فضای سبز موجود، استفاده از نهال های غیر سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه و از بین رفتن بسیاری از درختان کاشته شده و بکارگیری روش های منسوخ شده آبیاری در گذشته از جمله عوامل پایین بودن سرانه فضای سبز در این شهر است.

جوادی گفت: سرانه فضای سبز شهر خلخال با اجرایی شدن طرح های توسعه ای از جمله احداث جنگل مصنوعی و نهال کاری در سطح گسترده به ۲ برابر در آینده افزایش می یابد.

شهردار خلخال افزود: با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل در واگذاری ۲۳ هکتار از اراضی ملی واقع در منطقه گونی و بام خلخال، این منطقه بزودی در اختیار شهرداری قرار گرفته و نسبت به توسعه فضای سبز و کاشت نهال در آن اقدام می شود.

جوادی همچنین به اجرای طرح راه اندازی سامانه آبیاری قطره ای این منطقه با هدف صرفه جویی در آب اشاره کرد و گفت: این طرح با برآورد ۳۰ میلیارد ریال اعتبار و در مراحل مختلف و با توجه به تنش آبی تا سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی افزود: برای اجرای طرح توسعه و نگهداری فضای سبز شهری، شهرداری با تهیه نهال های زینتی و تحویل به شهروندان برای کاشت در محله و خیابان محل سکونت خود بنام افراد مورد نظرشان اقدام کرده است.

۴۶

کد خبر 1238078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =