ایسنا نوشت: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد رایگان شدن رفت و آمد سربازان با مترو و اتوبوس استقبال کرد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد رایگان شدن رفت و آمد سربازان با مترو و اتوبوس استقبال کرد.

سردار موسی کمالی ، درباره تذکر صبح امروز یکی از اعضای شورای شهر تهران در مورد ضرروت فراهم شدن امکان بهره‌مندی سربازان از کارت‌های رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در طول خدمت سربازی گفت: از آقای نظری، نماینده شورای شهر تهران که این دغدغه و مساله سربازان را مطرح کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم که شرایطی فراهم شود تا امکان حمل و نقل رایگان سربازان با اتوبوس و مترو فراهم شود.

وی با بیان اینکه برابر ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی موسساتی که از بودجه دولتی استفاده می‌کنند باید با همکاری شهرداری‌ها خدمات و تسهیلاتی نظیر استفاده رایگان از ورزشگاه‌ها، اتوبوس، قطارها، موزه، سینما و… را برای سربازان فراهم کنند، گفت: سربازان مدافعان نظم و امنیت کشور هستند و متأسفانه حقوقشان نیز بسیار ناچیز است. این عزیزان اغلب صبح‌های زود و هنگام عصر با مترو و اتوبوس در شهر تردد می‌کنند و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا این افراد بتوانند بدون پرداخت هزینه از مترو و اتوبوس استفاده کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به موارد مشابه ارائه تسهیلات به اقشار خاص در کشورهای مختلف گفت: در بسیاری از کشورهای جهان برای اقشار مختلف جامعه از جمله سربازان، خبرنگاران، ایثارگران، معلولان و… تسهیلاتی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی داده می‌شود، اما در کشور ما علیرغم آنکه در قانون نیز چنین مسأله‌ای مورد تاکید قرار گرفته اما تاکنون اجرایی نشده است.

کمالی درباره اینکه آیا آئین نامه‌ای در این خصوص وجود دارد یا خیر؟ گفت: آئین نامه این موضوع نگارش شده و نزدیک به هشت سال است که به دولت ارائه شده اما گویا به دلیل مسائلی همچون بار مالی تاکنون تأیید نشده است که در همین راستا امیدواریم دولت نیز این مساله را مورد توجه قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه ستادکل نیروهای مسلح این آمادگی را دارد که در این زمینه هماهنگی‌های لازم را انجام دهد، گفت: سربازان در بهترین سال‌های جوانی خود برای خدمت به کشور و تأمین امنیت حضور دارند و باید شرایطی فراهم شود تا امکان بهره مندی آنان از تسهیلات فراهم شود و ما نیز به جد پیگیر اجرایی شدن این تسهیلات برای سربازان هستیم.

حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، صبح امروز در تذکر ی با بیان اینکه شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش آموزان، سالمندان و غیره کارت بلیت‌های رایگان یا تخفیف‌دار به منظور استفاده بیشتر و آسان‌تر از مترو و اتوبوس صادر می‌کند، گفت: شهرداری به بسیاری از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل توجه می‌کند اما متأسفانه به سربازان که حقوق کمی هم دریافت می‌کنند، توجه نمی‌شود و به همین دلیل از همکارانم در شورای شهر می‌خواهم که در بودجه سال آینده حواس‌شان به سربازان باشد و به شهرداری اجازه بدهند که امکان بهره‌برداری سربازان از کارت‌های رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در طول خدمت سربازی‌شان استفاده کنند.

۴۲۴۲
کد خبر 1238125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
    1 0
    بله دقیقا کار خوب و پسندیده ای هست من سرباز بودم و میدونم سخته درامدی نداری ووو مشکلات دگ