۶ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
سرپرست پرسپولیس دنبال دردسر می‌گردد؟

محسن خلیلی انتقاد کرده که چرا شبکه سه، به جای استفاده از نام «پرسپولیس» یا «پرسپولیس ایران» از واژه «پرسپولیس تهران» استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محسن خلیلی سرپرست پرسپولیس ساعتی پیش از شروع مسابقه پرسپولیس و پاختاکور در لیگ قهرمانان آسیا از شبکه سوم سیما انتقاد کرده که چرا به جای استفاده از نام «پرسپولیس» یا «پرسپولیس ایران» از واژه «پرسپولیس تهران» استفاده می کند.

او برای این حرف خود دلیل آورده که وقتی که قرار است به عنوان نماینده‌ای از فوتبال ایران در رقابت‌ها حضور پیدا کنیم، شاهد آن هستیم که چنین اتفاقاتی روی می‌دهد و به جای عبارت «پرسپولیس» یا «پرسپولیس ایران» شاهد محدود کردن عظمت این تیم و سرمایه بزرگ با به کارگیری عبارت «پرسپولیس تهران» است. خلیلی ضمن بیان اینکه هواداران پرسپولیس در سراسر کشور آزرده شده اند، اعلام کرده که باشگاه پرسپولیس به طور قطع این مسئله را با جدیت پیگیری می‌کند.

اینکه خلیلی در آن موقعیت حساس به دنبال دردسر می گردد و حاشیه ای خود خواسته ایجاد می کند، چیزی جز ایجاد دغدغه برای پرسپولیسی ها ندارد. اگر شبکه سه سیما یا هر رسانه دیگری از واژه «پرسپولیس تهران» استفاده می کند، به این دلیل است که این واژه در ذهن همه جا افتاده و پرسپولیس هم تیم شهر تهران است نه مشهد، تبریز، شیراز یا هر شهر دیگری. کما اینکه بسیاری از شهرهای دیگر هم تیمی به اسم پرسپولیس دارند و استفاده از کلمه تهران در پسوند نام پرسپولیس، بی دلیل نیست.

البته این نکات را خود خلیلی هم می داند و منظورش این است که شبکه سه با استفاده از واژه «پرسپولیس تهران»، این تیم را محدود به یک شهر کرده است، در حالی که پرسپولیس در تمام شهرهای ایران طرفدار دارد و محدود به شهر تهران نیست. در این مورد هم می توان به محسن خلیلی گفت که اگر از واژه پرسپولیس تهران استفاده می شود، تفسیرش این نیست که پرسپولیس فقط در تهران طرفدار دارد.

بهتر است محسن خلیلی که تازه وارد فاز جدیدی از فوتبال شده و به عنوان سرپرست در فوتبال ایران حضور دارد، به جای اینکه دنبال چنین مسائلی باشد، با نگاهی متفاوت به ماجرا نگاه کند و دنبال دردسر برای خودش و پرسپولیس نگردد.

43 43

کد خبر 1238208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =