انتقاد برانکو از برنامه‌ریزی‌های فوتبال ایران پس از توقف مقابل پاختاکور

تسنیم نوشت: برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از عملکرد شاگردانش در دیدار مقابل پاختاکور ازبکستان ابراز رضایت کرد و تنها مشکل سرخپوشان در این مسابقه را زدن گل دوم دانست.

 برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل پاختاکور ازبکستان اظهار داشت: لیگ قهرمانان آغاز شد. سخت‌ترین و مشکل‌ترین بازی‌ها در آسیا همین مسابقات است. دیروز هم گفتم که سخت‌ترین بازی و بازی نامعلومی را انتظار می‌کشیم و همین‌طور هم شد. فقط می‌توانم از بازیکنان تشکر کنم و ایرادی از آنها نمی‌توانم بگیرم. آنها تیم بهتر بودند، بهتر بازی کردند و به لحاظ آماری هم این را نشان دادیم، اما گل دوم را کم داشتیم.

بازیکنانم خسته نبودند، بسیار شوق داشتند و دنبال نتیجه بودند
«پرسپولیس یک روز برای ریکاوری زمان دارد، سپس باید برای بازی با نساجی زمینی به قائمشهر سفر کند و دوباره پس از بازگشت به تهران سریعاً راهی قطر شود تا بازی با السد را انجام دهد. با این فشردگی برنامه مسابقات و خستگی بازیکن از نوع سفرها پیش‌بینی می‌شود که مثل امروز بازیکنان پرسپولیس چندان سرحال نباشند.»، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این بخش از صحبت‌های یکی از خبرنگاران گفت: برنامه‌ها بسیار فشرده است. ما چهار روز پیش بازی داشتیم، اما بازیکنانم خسته نبودند، بلکه بسیار شوق داشتند و دنبال نتیجه بودند.

وقتی گزینه اصلی برد هستید، اولین بازی‌تان بسیار سخت است
وی ادامه داد: باید بدانید که حریف بسیار سرحال بود و بعد از بازی با النصر بسیار سرحال بود و بازی نکرده بودند. آنها چهار روز بعد تازه لیگ‌شان را آغاز می‌کنند، اما این را همیشه هم گفته‌ام وقتی شما گزینه اصلی برد هستید، اولین بازی‌تان آن هم در خانه بسیار سخت است. وقتی گفتم پاختاکور هشت بازیکن ملی‌پوش دارد، یعنی آنها هم کار بلد هستند، تلاش می‌کنند و بلدند چه کاری انجام دهند. اگر ما یک مقدار تمرکزمان دچار اُفت می‌شد، آنها می‌توانستند از این هم خطرناک‌تر شوند.

همیشه سعی می‌کنیم به روش‌های مختلف به گل برسیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه تیمش روی زمین به گل رسید، اما در طول 90 دقیقاً اصرار به توپ‌های بلند داشتند که این اصرار به دستور کادرفنی بوده یا بازیکنان خودشان این‌گونه بازی می‌کردند، اظهار داشت: ما همیشه سعی می‌کنیم به روش‌های مختلف به گل برسیم. شما دیدید که حریف در میانه میدان بسیار فشرده و منسجم بود. طبیعی است که من از بچه‌ها خواستم بیشتر فشار خود را از جناحین به حریف بیاورند و بیشتر موقعیت‌های خطرناک را از کناره‌ها داشتیم، اما هنوز برای ارسال‌های باکیفیت‌تر کار داریم. با این حال ما موقعیت‌های بسیار زیاد و جالبی را هم از کناره‌ها و هم از میانه میدان خلق کردیم. بازهم می‌گویم که تیم حریف بسیار خوب بود، فصل قبل در ازبکستان تیم دوم جدول بودند، تقویت شده‌اند و بازهم بیشتر از این تقویت خواهند شد.

بودیمیر چهارچوب‌شناس و مطابق با سیستم و کار ماست
برانکو در مورد اینکه بودیمیر نشان داد بازیکنی چهارچوب شناس است اما در زمین دوندگی کمی نسبت به سایر بازیکنان دارد که این مسئله سبک بازی اوست یا اینکه هنوز به لحاظ بدنی آماده نشده، گفت: من او را تعویض کردم و باید بگویم بین دو نیمه باید تعویض می‌شد. او هنوز از بالای کشاله ران مشکل دارد، اما تا دقیقه 70 این مسئله را تحمل کرد. من هم دنبال بازیکنی بودم که در 18 قدم بسیار خطرناک باشد و بتواند تیم را به بازی بگیرد. همان‌طور که دیدید بودیمیر گلزن خوبی است، چهارچوب را می‌شناسد و در کنار آن می‌خواهد بازی کند و بازیسازی هم انجام می‌دهد. درست است که مثل علیپور تحرک ندارد، اما درست مطابق با سیستم و کار ماست.

توجیه برانکو برای بازی نکردن در روز ششم فروردین
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که چرا حاضر نشد تیمش ششم فروردین ماه بازی هفته بیست‌ویکم خود را برگزار کند تا برنامه‌هایش در لیگ قهرمانان آسیا به این شکل فشرده نباشد، گفت: بله، همین‌طور است. اگر شما بازیکن بودید و فقط سه چهار روز به شما فرصت استراحت می‌دادند و چهار پنج روز قبل از دربی برای شما بازی می‌گذاشتند،‌ آن هم در شرایطی که شما طبق روزهای فیفا برنامه‌ریزی کرده‌اید و از طرفی تیم امید هم در آن ایام اردو دارد، ما چه چیزی به دست می‌آوردیم؟ هیچ چیز!

این نوع برنامه‌ریزی‌ها برای باشگاه‌ها و برای فوتبال ایران مضر است
برانکو درباره اینکه پرسپولیس تنها یک بازیکن و آن هم محمدامین اسدی را در تیم امید دارد و بازی در آن تاریخ می‌توانست به سود پرسپولیس باشد، اظهار داشت: اسدی را دست‌کم نگیرید، او مهاجم سوم ماست. شما امروز دیدید که سیامک و سروش به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدند، چون ما تمام بازی‌ها و تمرینات‌مان را به این شکل برنامه‌ریزی کردیم، چون به این شکل ما چیزی را به دست نمی‌آوردیم. شاید برای بازی السد آمادگی بیشتری می‌داشتیم، اما این نوع برنامه‌ریزی‌ها برای باشگاه‌های ایرانی و برای فوتبال ایران مضر است. اینکه می‌شد برنامه‌ریزی به گونه دیگری باشد یا نه، من نمی‌دانم، اما پرسیدم آیا امکان دارد که برنامه به شکل دیگری باشد که گفتند نه، خب وقتی این‌گونه می‌گویند، ما هم مجبوریم که به همین شکل ادامه بدهیم.

254 251

کد خبر 1238224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =