معاون فنی پلیس فتا: وزارت ارتباطات مسئول است و مستندات جابجایی آرای مردم را نداده است

معاون فنی پلیس فتا با اشاره به شکایت صدا و سیما در اختلال در سامانه نظرسنجی جشنواره مردمی جام جم گفت: مسئولیت نظارت بر عملکرد شرکت های وابسته به اپراتورهای تلفن همراه برعهده وزارت ارتباطات است.

به گزارش خبرآنلاین، بعد از رفت و برگشت‌های توئیتری وزیر جوان و همچنین واکنش‌های مدیران تلویزیون در خصوص جابجایی آرای مردمی جشنواره جام جم؛ روابط عمومی صداوسیما با انتشار گفتگویی، بار دیکر توپ را در زمین وزارت ارتباطات انداخت.

سرهنگ «علی نیک‌نفس» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره موضوع تغییر ایجاد شده در آراء مردمی جشنواره جام جم گفت:  هم صدا و سیما و هم وزارت ارتباطات پیگیر موضوع، مستنداتی که وزیر محترم ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند هنوز به مجموعه پلیس واصل نشده است و پیگیر هستیم تا این مستندات را دریافت کنیم و در عین حال همکاران ما اقدامامت لازم را با اخذ دستور قضایی دارند دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: ایمج گیری از سامانه‌هایی که این مسئله درونشان به وجود آمده و به درستی سیستم های شرکت های مرتبط با شرکت هایی که این خدمات را ارائه می‌کردند و مرتبط با اپراتورهای تلفن همراه هستند و در بستر اپراتورهای تلفن همراه خدمات ussd را ارائه می‌کنند صورت گرفته و انشاءالله در اسرع وقت این مستندات در آزمایشگاه‌های ادله دیجیتال فتا مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارش لازم جهت اخذ تصمیم به مقام قضایی ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره پیگیری مسئله گفت: هنوز مستنداتی به صورت رسمی واصل نشده است. پلیس ما براساس گزارش صدا و سیما و همچنین دستور قضایی اخذ شده به موضوع همکاران ورود کردند و در دست پیگیری است. طبیعتاً روال فنی جمع آوری مستندات مقداری زمان بر است، ولی ما تقاضامان این است که مطابق نامه ای که امروز صبح خدمت وزیر ارتباطات زدیم هرچه سریع تر این مستندات ارسال شود تا بتوانیم در اسرع وقت بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: در واقع این شرکت ها در ارتباط با اپراتورهای تلفن‌های همراه هستند و مجوزهای مربوط هم از سوی سازمان تنظیم مقررات صادر می‌شود از سوی وزارت ارتباطات آن جا باید نظارت ها انجام شود. ضمن این که ممکن است این موضوع داده‌های متقلبانه به سیستم های اون شرکت ها باشد که این مسئله مهم نیازمند بررسی فنی و دقیق است.

پلیس فتا گفت: در حقیقت این شرکت ها شخصیت های حقوقی مستقلی هستند که از بستر اپراتورهای تلفن همراه استفاده می‌کنند برای ارائه خدمات و نظارت هایی که بر آن‌ها انجام می‌شود نظارت از راه دور و مجوزهایی که وزارت ارتباطات دادند و متولی آن سازمان تنظیم مقررات است.

6060

کد خبر 1238261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نکیسا IR ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  0 0
  اخی حیوونی صدا و سیما همه چیز تقصیر جهرمی شد اخرشم :/
 • IR ۰۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  3 0
  کلا خیلی بین سازمانهای حکومتی مثل صدا و سیما و سازمانهای دولتی مثل وزارت ارتباطات نیست و اگر کسی فکر میکند هست و واقعا باهم به درجه تقابل هم میرسند سخت در اشتباه است ! اما با فرض اینکه اینجا واقعا تقابلی پیش آمده صدا و سیما داره بچه زرنگ بازی در میاره خب این شرکت جعلی خصوصی میتونه توسط خود صدا و سیما ایجاد شده باشه برای مواقعی که مثل این قضیه گندش در اومد توپ رو بندازن تو زمینش ..انگیزه کار هم مشخصه اختلاف مدیر شبکه سه با عادل فردوسی پور که از قضیه کارلوس پویول شروع شد ..اما وزرات ارتباطات چه دشمنی ای میتونه با فردوسی پور داشته باشه؟!
 • ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  1 0
  به اظهارات مسئولین صدا و سیما هم لطفا ورود کنید که یکبار اعلام کردند ایزوله کرده ایم و فقط چند ساعت بوده و بعد مشخص شد که چند روز بوده و در زمان ایزوله بودن هم تغییرات انجام شده است. اگر ثابت شود اظهارات خلاف واقعیت بوده به این اظهارات هم رسیدگی کنید