دست‌کاری در مسابقه «برنده باش» افشا شد/ روایت خبرگزاری فارس از ابهامات و شائبه‌های مسابقه گلزار

فارس نوشت: هنوز تکلیف دخالت صورت گرفته در جابه‌جایی آراء مردمی جشنواره جام جم به نفع مسابقه «برنده باش» مشخص نشده که تعدادی از حاضران در این مسابقه، از یک دستکاری دیگر در این مسابقه پرده برداشتند.

هنوز هستند افراد بسیاری که به مسابقات تلویزیونی علاقه داشته و پیگیر این برنامه‌های مهیج در جعبه جادو هستند. برخی فقط مشتاق تماشا هستند و برخی هم درگیر حضور در برنامه و محک زدن خودشان. در کنار این علاقه اگر عامل وسوسه‌کننده قوی مثل میلیون‌ها تومان جایزه نقدی به برندگان هم مدام در حال چشمک زدن باشد، قطعا افراد بسیار بیشتری تلاش می‌کنند شانس خود را امتحان کنند. درست مانند ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف که با دیدن جایزه ۲۰۰ میلیون تومانی مسابقه تلویزیونی «برنده باش» به صرافت افتادند که هم خودشان را بیازمایند و هم اگر شد، پولی از بابت برنده شدن به دست آورند.

همین سودا، آنها را دست به کار می‌کند تا استارت حضور در مسابقه «برنده باش» را بزنند؛ غافل از اینکه ماجرا قرار نیست آن طور که آنها فکر می‌کنند، رقم بخورد. سرنوشت متفاوت این بچه‌های نخبه باعث شد تا سیدمهدی میرخوشحال، محمد آقایی، محمد رائف و نیما احمدخانی چهار دانشجوی رشته‌های مختلف دانشگاه صنعتی شریف که یکی از دوستانشان به نام کیوان مرادپور در مسابقه برنده باش حضور یافته به خبرگزاری فارس بیایند و درباره یک «مورد عجیب» سخن بگویند. این مورد آن قدر عجیب بود که ما را بر آن داشت تا ابتدا برای خودمان ثابت شود که موضوع مطرح شده صحت دارد یا خیر. در نهایت پس از بررسی دقیق صحت مستندات و اثبات فنی دستکاری در مسابقه «برنده‌باش« پای صحبت این دانشجویان نشستیم:

یک هفته بی‌خوابی برای شرکت در «برنده باش»

سیدمهدی میرخوشحال، اولین کسی است که لب به سخن می‌گشاید: ما چهار همکلاسی از شهرهای مختلف هستیم که با هم در یک خوابگاه زندگی می‌کنیم. از آنجایی که مسابقه برنده باش برایمان جذاب بود، تصمیم گرفتیم در آن حضور پیدا کنیم. پس اپلیکیشن مسابقه را نصب و از سوال‌های رایگان شروع کردیم. کم کم و پس از پاسخ دادن به چند سوال متوجه شدیم که اگر بخواهیم به مرحله هشت نفر پایانی صعود کنیم، راهی جز این نداریم که باید روی موضوع متمرکز شویم. در ادامه گروه چهار نفره‌ای تشکیل دادیم و به مدت یک هفته با برنامه‌ریزی به سؤالات پاسخ دادیم. شیوه‌مان هم این بود که هر ۶ ساعت گوشی موبایل دست یک نفر بود و او به سوالات پاسخ می‌داد.

این دانشجوی گیلانی می‌افزاید: از این طریق از دور مسابقات خارج نمی‌شدیم و می‌توانستیم به مراحل بالاتر راه پیدا کنیم. در نهایت هم دوست ما توانست به عنوان نفر ششم از گروه خود بالا بیاید. یک روز در آذرماه از برنامه تماس گرفتند و گفتند که فردا برای حضور در مسابقه به این نشانی بیایید؛ یک شرکت‌کننده و ۴ نفر همراه. چون کیوان اطلاعات عمومی بالاتری نسبت به ما داشت، او را برای حضور در مسابقه انتخاب کردیم.

سؤالی با ۴ گزینه غلط!

میرخوشحال می‌گوید: روز مسابقه، کیوان به عنوان نفر اول از گروه خود اعلام شد که متوجه نشدیم پس نفرات قبل از ما چه شدند و چرا او اولین شرکت کننده گروه خود معرفی شد؟ پرسش‌ها آغاز شد تا اینکه سوالی مبنی بر اینکه «دروازه بان چند ثانیه می‌تواند توپ را نگه دارد» در مسابقه مطرح شد. جواب این سوال ۶ ثانیه است، اما در پاسخ‌هایی که روز مسابقه به نمایش درآمد، گزینه ۶ ثانیه وجود نداشت. ما آن لحظه متوجه این موضوع شدیم اما به دلیل اینکه نمی‌خواستیم نظم مسابقه را به هم بزنیم و از طرفی فکر نمی‌کردیم در مسابقه «برنده باش» گزینه غلط وجود داشته باشد، سکوت کردیم. کیوان که شرکت کننده بود، عدد ۵ را با فرض اینکه این عدد نزدیک‌ترین عدد به گزینه ۶ است، انتخاب کرد، اما چون اشتباه بود، از دور مسابقات حذف شد. پس از پایان ضبط، اعتراض خود را به عوامل برنامه اعلام کردیم. اما آنها گفتند: همان موقع باید به ما اعلام می‌کردید که گزینه درست در میان این گزینه‌ها وجود ندارد.

او در پاسخ به این که دوست شما خودش چرا همان زمان مسابقه اعلام نکرد که گزینه صحیح در میان پاسخ‌ها وجود ندارد؟ تاکید می‌کند: واقعیت این است که در مسابقه‌ای با وسعت و دقت برنده باش، امکان اینکه شرکت کننده بخواهد به پاسخ‌ها شک کند، کمی سخت می‌شود. چون او به سوال و جواب‌ها اعتماد دارد و در این میان به دانسته‌های خودش شک می‌کند.

فکر کردیم قوانین فیفا عوض شده

میرخوشحال ادامه می‌دهد: همین اتفاقی که برای کیوان افتاد. او هم تصور کرده بود که شاید قوانین فیفا به تازگی تغییر کرده و خودش خبر ندارد! اصلا ذره‌ای روی پاسخ‌ها تردید نکرده بود و فکر کرده که حتما باید یکی از گزینه‌ها درست باشد. 

احمدخانی دانشجوی دیگری که روز ضبط مسابقه کیوان در استودیو حضور داشته نیز در این باره توضیح می‌دهد: وقتی سوال فوتبالی مطرح شد، با توجه به اینکه دوست ما در زمینه فوتبال اطلاعات بالایی دارد، خوشحال شدم. اما وقتی پاسخ‌ها را دیدیم، تعجب کردیم و چون زمان تصویربرداری گوشی‌های ما را تحویل گرفته بودند، تا پایان مسابقه صبر کردیم و پس از آن بلافاصله سرچ کردیم و متوجه شدیم که در سایت فیفا همان ۶ ثانیه ثبت شده است. ابتدا اعتراض کردیم، اما اجازه نمی‌دادند که تهیه‌کننده را ببینیم. سرانجام با اصرار زیاد، ما را پیش تهیه کننده بردند که اول اصلا قبول نمی‌کرد ۶ ثانیه درست است و می‌گفت گزینه ۴ ثانیه درست است و ما با منابع موثق سوالات را انتخاب کرده ایم، اما وقتی پی دی اف سایت فیفا را نشانش دادیم، گفت که بله ۶ ثانیه درست است، ولی شما باید همان لحظه اعتراض خود را اعلام می‌کردید.

پیشنهاد مبلغ ۵ میلیون تومانی و درخواست برای رسانه‌ای نشدن موضوع

آقایی نیز سخنان هم دانشگاهی‌اش را این‌طور تکمیل می‌کند: وقتی پذیرفتند پاسخ‌ها اشتباه بوده، از ما خواستند که موضوع را رسانه‌ای نکنیم و چون دوست ما در مرحله سوال ۵ میلیون تومانی حذف شده بود، تهیه کننده گفت من فرض می‌کنم که دوست شما تا این مرحله را درست پاسخ داده و جایزه این مرحله را به او می‌دهم و شما هم این موضوع را رسانه‌ای نکنید. اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و دوست ما را سر کار گذاشتند.

آقایی در پاسخ به این سوال که چرا کیوان مرادپور که خودش در مسابقه شرکت کرده و این اشتباه رخ داده، در این باره سکوت کرده و خودش ماجرا را بیان نمی‌کند؟ تصریح کرد: طرف حساب مسابقه، شرکت‌کننده است و کل تیم پول خرج کرد. ما هم اعتراض داریم. اما چرا دوست ما خودش اعتراض نمی‌کند به این خاطر است که قبل از برنامه تعهدهای بسیاری از او گرفته‌اند که شما هر اتفاقی در برنامه افتاد، حق شکایت از برنامه ما را نداری و حق نداری در رسانه چیزی را بیان کنی. حتی وقتی به تهیه‌کننده برنامه مراجعه کردیم، چند بار آن تعهدات را یادآور شد و گفت که از شرکت‌کننده، امضا گرفته است! به همین دلیل دوست من در این باره حرفی نزده و سکوت کرده است. ولی ما مهمان بودیم و تعهدی هم نسبت به برنامه نداریم.

سوالات مسابقه، الزاما در بین سوالات اپلیکیشن «برنده باش» نیست

او ادامه می‌دهد: مسابقه برنده باش از شبکه سه پخش می‌شود و جایزه سنگین و میلیونی دارد. اینها شرایط را به سمتی می‌برد که شما به اطلاعات عمومی خودتان شک کنید و اتفاقا ما هم به اطلاعات عمومی خودمان شک کردیم. در حالی که همه ما به شدت فوتبالی هستیم و هنوز گزینه‌ها نیامده بود، می‌دانستیم که جواب، ۶ ثانیه است. وقتی یک مسابقه از شبکه سه پخش می‌شود، ۲۰۰ میلیون تومان جایزه می‌دهد و مجری آن هم محمدرضا گلزار است، شرایط طوری پیش می‌رود که ما اول به اطلاعات خودمان شک کنیم! همان طور که چند روز پیش قانون هند فوتبال عوض شد ما هم در لحظه فکر کردیم که قوانین فوتبال عوض شده است!

او در پاسخ به این سوال که «آیا پرسش مطرح شده در برنامه جزو سوالاتی که پیش از حضور در برنامه پاسخ داده بودید هم وجود داشت یا خیر؟» توضیح می‌دهد: سوال‌هایی که روز مسابقه مطرح می‌شود، الزاما در اپلیکیشن هم وجود ندارد.

تغییر گزینه غلط به درست روی آنتن تلویزیون

او همچنین درباره اینکه در نهایت این قسمت چطور روی آنتن رفت و آیا مخاطبان متوجه این اشتباه در پاسخ سوال نشدند، می‌گوید: تهیه کننده به ما گفت که سوال با همین چهار گزینه و بدون گزینه درست پخش خواهد شد، اما روزی که مسابقه پخش شد، گزینه ۴ ثانیه که روز مسابقه درست بود، ادیت و تصحیح شد و همان گزینه ۶ ثانیه را مخاطبان دیدند. آن چیزی که روی آنتن رفت، دوباره تدوین شده بود. حتی هنگام اعلام گزینه‌ها که همیشه دوربین روی چهره محمدرضا گلزار است، این بار روی جمعیت بود.

میرخوشحال در تکمیل سخنان آقایی عنوان می‌کند: روز مسابقه تهیه کننده گفت که ما هیچ ابایی نداریم، مشکلی پیش آمده و ما برنامه را با همان گزینه‌ها پخش می‌کنیم، اما مساله، سوءاستفاده از ما بود. البته این کار خیلی هم مبتدیانه صورت گرفت و هم از صدای آقای گلزار و هم از تصویربرداری کاملا این موضوع مشخص است. ضمن اینکه از طریق صحنه آهسته کاملا می‌توان متوجه شد که یک برچسب روی ۴ ثانیه می‌زنند و آن را تبدیل می‌کنند به ۶ ثانیه!

سؤال درباره رنگ مورد علاقه فلان سلبریتی، اطلاعات عمومی مردم را بالا می‌برد؟

میرخوشحال در این میان ۳ نکته دیگر نیز طرح می‌کند که اول به شعار برنامه «برنده باش» برمی‌گردد. او در این باره می‌گوید: برنامه مدعی است که به افزایش اطلاعات عمومی و آگاهی مردم می‌پردازد، اما من سوالات را به سوالات اپلیکیشن و برنامه تقسیم می‌کنم که سوالات اپلیکیشن که شما باید جواب بدهید تا اطلاعات شما سنجیده شود و به عنوان ۸ نفر نهایی بالا شناخته شوید، سوالاتی از این قبیل است که یک سلبریتی خاص چه رنگی را دوست ندارد؟ یا چه ماهی متولد شده است. آیا این سوالات به سطح سواد و آگاهی مردم کمکی می‌کند؟ ضمن اینکه اپلیکیشن به صورتی طراحی شده که شما باید در رقابتی بیفتی که میانگین در هر دقیقه باید به ۳ سوال دقیق پاسخ بدهی. شما در چرخه‌ای می‌افتی که فقط باید جواب بدهی و تعداد، خیلی مهم است. کار این باعث می‌شود که بیشترین درآمدزایی را داشته باشند و فکر می‌کنم آنها به جای اینکه بخواهند جایزه بدهند، درآمد عجیب و غریبی از این مسابقه دارند؛ چون هر شرکت‌کننده باید بسته سؤالات ۵۰۰ تایی را ۲۰ هزار تومان بخرد و ما برای حضور در تلویزیون، به بیش از ۷۰ هزار سوال پاسخ دادیم و رقمی حدود ۳ میلیون تومان برای این کار هزینه کردیم.

ما را از تعهدی که قبل از برنامه داده بودیم، می‌ترساندند

این دانشجوی دانشگاه شریف می‌افزاید: نکته دوم این است که اگر ما بلافاصله نتوانستیم موضوع را رسانه‌ای و یا آن را مطرح کنیم، دلیلش این بود که تهیه کننده مدام در صحبت‌هایش به تعهداتی که از دوست ما گرفته بود، اشاره می‌کرد که ایشان حق هیچگونه اظهارنظر را ندارند، ولی ما اکنون به عنوان تماشاگر، شاهد و کسانی که مهمان آن برنامه بودند ، دیدیم که تقلبی رخ داده و از هویت شرکت کننده سوءاستفاده کرده‌اند، گزینه غلط را به درست تغییر داده‌اند تا به این شکل به بیننده القاء کنند که شرکت کننده اطلاعات کافی نداشته است؛ در حالی که اصلا این چنین نبوده است. هدف ما این بود که از هویت و شخصیت شرکت کننده و حقوقش دفاع کنیم و به همه بگوییم که مسابقه «برنده‌باش» دروغ تحویل بینندگان خود داده است.

میرخوشحال اضافه می‌کند: نکته سوم نیز این است که با اینکه گزینه‌های مورد نظر، ۳، ۵،۴ و ۱۰ ثانیه بود، اما این برنامه گزینه‌ها را به شکل دیگری نشان داد و خودشان از طریق ادیت گزینه ۶ ثانیه را به مخاطب نشان دادند و زیر بار کار اشتباهی که کردند، نرفتند. حالا هویت و شخصیت و سطح اطلاعات دوست ما زیر سوال رفته است.

آقایی درباره واکنش هم‌دانشگاهیانش پس از پخش مسابقه نیز گفت: یکی از دوستان برای اینکه فیلم را یادگاری داشته باشیم، یک نسخه از آن را برایمان ضبط کرده بود. هرکدام از بچه‌ها که می‌گفت چرا کیوان سوال را اشتباه جواب داد، فیلم را نشان داده و توضیح می‌دادیم که چه اتفاقی افتاده است. به عبارتی باید برای تک‌تک بچه‌ها توضیح باید می‌دادیم.

میرخوشحال هم ادامه می‌دهد: دلیل این‌که تصمیم جدی گرفتیم تا موضوع را رسانه‌ای کنیم این بود که اتفاقات ناراحت کننده‌ای برای ما افتاد و دانشجوهای دیگر وقتی دوست ما را می‌دیدند با حالت مسخره‌ای می‌گفتند که حتی نتوانست ۵ تا سوال را جواب بدهد و شرکت کننده دیگری که سطح تحصیلات پایین‌تری داشت از او بهتر پاسخ داد. این ما را خیلی ناراحت می‌کرد و واقعیت چیز دیگری بود. ما این را برای اقوام و دوستانمان توضیح می‌دادیم ولی برای همه که نمی‌شود توضیح داد.

آیا کسی به محتوای «برنده باش» نظارت دارد؟

محمد رائف هم در پایان نکته قابل تأملی دارد و معتقد است: متاسفانه حق دوست ما ضایع شده است و مسابقه‌ای بوده که دوست ما می‌توانسته به مراحل بالاتری برود. نکته دردناک ماجرا این است که حقش ضایع شده و نتوانسته از خودش دفاع کند. شاید اگر گزینه‌ها درست بود، سوالات بعدی راحت بود و جایزه اصلی نصیب ما می‌شد. دوست من هم آدمی است که اطلاعات عمومی بسیار بالایی دارد و به خاطر چنین سوالی که اشتباه آن برنامه است، حقش ضایع شده است.

وی می‌پرسد: نمی‌دانم به محتوای برنامه برنده باش چه کسی نظارت می‌کند؟ در سازمان صداوسیما و شبکه سه، آیا نظارتی روی این مسابقه هست یا خیر. امیدوارم که این نظارت بیشتر بشود و دیگر این دست اتفاقات پیش نیاید.

۳ موردی که توضیح لازم دارد

بعد از تغییر آرای مردمی در جشنواره جام جم و افزایش عجیب آرای مسابقه «برنده باش» در این جشنواره که منجر به اظهار نظر وزیر ارتباطات و مسؤولان صداوسیما شد، حالا این برنامه شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی دچار چالش جدیدی شده است.

فروش سؤالات مسابقه و درآمد کلان از این راه، تعهد گرفتن از شرکت‌کنندگان برای رسانه‌ای نکردن اتفاقات درون برنامه و تفاوت گزینه‌های مسابقه هنگام ضبط و روی آنتن، از ابهاماتی است که حتماً مدیران ارشد صداوسیما، مدیران شبکه سوم، تهیه‌کننده و اسپانسر مسابقه «برنده باش» برایش توضیح خواهند داشت.

در صورت تغییر در گزینه‌ها، محمدرضا گلزار، مجری مسابقه نیز که روی تغییر گزینه مسابقه صداگذاری کرده است، به عنوان مطلع این جابه‌جایی حتماً توضیحاتی برای افکار عمومی خواهد داشت.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1238305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 29
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  151 4
  ارزوی موفقیت دارم برای شما چهار نفر روسیاهی به زغال میماند
  • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   89 1
   گلزار هم تعهد داده شتر دیدی ندیدی
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   37 14
   دانشگاه شریف دیگر مثل سابق نیست
  • DE ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   70 0
   صدا و سیما شده فقط تبلیغات * و #. مسابقات پر از دوز و کلک که 95% جایزه هاشو هم به برنده ها نمیدن. مدام دارن با جوایز دروغین مردم و تطمیع میکنن... تا یه برنامه رو میخای ببینی مجری ها دارن تو حلق آدم میرن...از خندوانه بگیر بیا تا فوتبال و....والا هیچ جای دنیا اینجور نیست ! من نمیدونم این رییس صدا و سیما کجاست؟؟؟؟
  • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   3 3
   فارس علیه تلویزیون؟؟؟؟
 • علی IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  98 1
  این اولین بار نیست که جواب هر 4 گزینه غلط هستش در یکی دیگه از برنامه ها به اشتباه اعلام شدکه شتر نمیتونه شنا کنه کافیه تو گوگل سرچ کنین شنا کردن شتر و فیل در اقیانوس، اونوقت شگفت زده خواهید شد
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   87 0
   این برنامه دکانی است برای کسب درآمد از اسپانسر. افزایش اطلاعات عمومی بهانه است.
 • IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  38 86
  بالاخره هر جا سوالات چهار گزینه ای بوده احتمال اشتباه هم بوده و هست...کنکور تا حالا سوال اشتباه نداشته؟ البته این شرکت کننده تا جایی که یادمه زودتر از این سوال باید حذف میشد همونجا که واجبات نماز رو نمیدونست و میگفت قراِِءت جزء واجبات نماز نیست و با کمک مجری تا همونجا هم بالا اومده بود...خیلی از کسایی که تو مسابقه شرکت میکنن اطلاعات عمومی بالایی ندارن و صرفا با خرج کردن پول خودشون رو به مسابقه میرسونن به امید کمک مجری برنامه و استفاده از گزینه ها به جایی برسن....تا اینجا هم اکثرا با کمک به پنج میلیون رسیدن....دانشجوی دانشگاه شریف بودن دلیل بر داشتن اطلاعات عمومی بالا نیست و اونایی هم که از این دانشگاه شرکت کردن واقعا اطلاعات عمومی بالایی نداشتن که بخوان مدعی بشن چون بعضا خیلی زودتر از سوالی روش حذف شدن باید حذف میشدن.
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   22 28
   این دوستانی که رای منفی دادن فازشون چیه یعنی اون سه تا دانشگاه شریفی دویست میلیون بردن فقط این بنده ی خدا رو عوامل مسابقه حذف کرده نذاشته به دویست میلیون برسه...یعنی وقتی خودتون نگاه میکنید متوجه اینکه شرکت کننده ها اطلاعات عمومی بالایی ندارن و صرفا امید بستن به کمک از طرف اقای گلزار و گزینه های کمکی که غالب موارد هم ایشون بهشون میگن استفاده کن و اگر نگه خودش استفاده نمیکنه و حذف میشه نمیشید؟ بغض و کینه نسبت به یک ادم یا برنامه که نباید باعث بشه پاتونو رو حق بزارید...
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
   1 0
   کنکور بیشتر از 200 تا سوال داره. از اون همه سوال، شاید یکی دوتاش غلط باشه! تازه اونم برای همه غلط هست. ولی این مسابقه فرق داره خب
  • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
   1 0
   عجب!!! دوست خوبم بحث اشتباه بودن گزینه های سوال یا ختی خود سوال نیست انگار توجه ندارید بحث تقلب و ترساندن ۴تا جوان هست و ندادن حقشون. تو را به خدا دقیقتر به موضوع توجه کنید آره اشتباه همیشه پیش میاد قبول ولی تقلب کردن و صداگذاری کردن و ترساندن دیگران از گرفتن حقشون این نرماله؟!!!
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  61 0
  کلا روند گزینش افراد برای مسابقه خیلی تحت استرس و بیخوابی است که اصلا ضرورتی ندارد ... همچنین مواردی هم هست که سوالات مبهم و همچنین بعضا پاسخها هم اشتباه است ... کمک کردن گلزار هم شده سوژه برای شرکت کنندگان ....
 • علی IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  89 0
  واقعا بعضیا چقدر ساده هستن.اگه قراره یک نفر 5میلیون ببره باید قبلش 1000نفر از هموطنامون یا دوستها و فامیلمون 100 میلیون به جیب صدا و سیما بفرستن.یک نوع قمار مدرن که صدا و سیما انجام میده.
  • DE ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   60 0
   بنویس " قمار" بخون "دزدی".
 • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  63 0
  با سلام متاسفانه در افکار عمومی ابتذال تنها برهنگی تصویر می گردد که این نظام نیز برخورد قاطعانه ای با آن دارد اما آیا صدا و سیما که به کازینویی بدون برهنگی تبدیل شده و از راه های کاملا نامشروع اقدام به کسب درآمد مینماید تنها به دلیل عدم وجود برهنگی نمی توان نام ابذال را بر آن نهاد؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  1 78
  تقصیر اقای گلزاره که کمک میکنه و اینا رو متوقع میکنه...در هیچکدومشون نشانی از دانشگاه شریفی بودن نبود اکثرشون تا پنج میلیون هم از تمام گزینه هاشون استفاده کردن هم از کمک مجری.اگر صدا گذاری شده و اشتباه اصلاح شده چطور بعد از این سوال شرکت کننده حذف شده؟
  • IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   42 0
   آی کیو در زمان ضبط برنامه شرکت کننده جواب غلط داده و حذف شده. موقع ادیت جواب و درست و اضافه کردن......
  • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   1 25
   ای کیو تونستن این ادعا رو ثابت کنن که شما باور کردی؟
  • IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
   2 0
   ای کیو تونستن ثابت کنن که آقای گلزار عذرخواهی کرده تو را به خدا یکم دقیقتر باشید فکر کنم در رای دادناتونم همینطورید!!!
 • محمدرضا IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  62 3
  ما برای حضور در تلویزیون، به بیش از ۷۰ هزار سوال پاسخ دادیم و رقمی حدود ۳ میلیون تومان برای این کار هزینه کردیم. هم این حرکتتون و هم اعتماد کردن به یک مجموعه ایرانی کافیه تا سرتون کلاه بره.
 • علی سیدی IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  4 32
  سلام.خسته نباشید لطفا اطلاع رسانی کنید.من همین الان رفتم اون قسمت برنده باش رو دیدم.تو گزینه 3 شش ثانیه وجود داره و اینا که میگن افشاگری کردیم کاملا دروغ میگن.ادیت کردن.کم رنگ هم هست.خیلی واضحه.اینو دانلود کنین ببینین.تو آپارات هست.به جرم تهمت باید جواب گو باشن.از جای دیگه هم میتونین دانلود کنید
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   19 0
   معلومه درست نخوندی سید جان گزینه 3 موقع ضبط 4 ثانیه بوده که برا پخش به 6 ثانیه تغییر یافته
  • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
   1 0
   برادر خود آقای گلزار عذرخواهی کرده و گفته اشتباه شده اونوقت تو میگی اون دانشجوها دروغ میگن؟!!! تورو خدا انقد شیفته نباشید یکم از عقل و منطق خودتونم استفاده کنید تازه اگر آقای گلزارم موضوع رو قبول نمیکرد کدوم عقل و منطقی میپذیره که ۴تا دانشجوی شریف راه بیفتن کلی وقت بگذارن که این مطلب رو بگن تازه با وجود اینکه ترسونده بودنشون و حتی ۵میلیونی هم که بهشون قول داده بودن رو بهشون ندادن (فقط ۵میلیون حالا مجبورن بیان افتضاحشون رو جمع کنن) یه بار مطلب رو کامل و دقیق و بدون شیفتگی بخون و سعی کن طرف حق باشی بزرگوار. ببین چقد به خودشون مطمئن بودن که ۵میلیونم به این دانشجوهای بیچاره ندادن فکر کنم جای دیگه بود واسه اینکه بیچاره نشن حتی حاضر میشدن بالای ۲۰۰میلیون بدن اما اینجا انگار همه فکر میکنن جاشون خیلی سفته و صدای ۴تا دانشجوی بدبخت به جایی نمیرسه. یا علی
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  30 2
  مشخصه که این برنامه برای کاسبیه
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  19 13
  گلزار با این کار اعتبار خودش رو زیر سوال برد متاسفانه بازیگر محبوبی بود تا پیش از این
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
   18 1
   مگر قبلا اعتبار داشت دستش الان براي همه رو شده
 • شهناز US ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  29 0
  واقعا که این پول ها خوردن نداره، چرا مردم بی نوا رو گول می زنید و هزاران امیدشون رو ناامید می کنید.
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  3 14
  این خبرگزاری وابسته به .... فقط جهت دار عمل میکنه و نظرات مخالفش را هم منتشر نمیکنه
 • جواد IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
  7 2
  باز هم اون سوال کلیشه ای رو باید پرسید تو این دوره زمونه کی برنامه های صدا و سیما رو میبینه آخرین باری که برنامه صدت سیما رو دیدم بازی ایران و ژاپن بود