نماینده روسیه: اتحادیه اروپا مرکز امنیت هسته‌ای در ایران تاسیس می‌کند

ایرنا نوشت: نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: اتحادیه اروپا قصد دارد مرکز امنیت هسته ای در ایران ایجاد کند.

به گزارش تاس، میخاییل اولیانف پس از پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام، در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب تصریح کرد: در این نشست مسائل مربوط به همکاری با ایران در عرصه انرژی هسته ای صلح آمیز بررسی شد.

وی افزود: ما در اینجا (در ایران) موضع پیشرو داریم اما اتحادیه اروپا اخیرا برنامه هایی برگزار کرد که در این عرصه پیش برود؛ به عنوان مثال اتحادیه اروپا قصد دارد مرکز امنیت هسته ای در ایران ایجاد کند.

نشست امروز درباره برجام موفق بود
نماینده دائمی روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی اضافه کرد: نشست امروز کمیسیون مشترک برجام موفق بود و همه شرکت کنندگان در آن بر پایبندی به اجرای این توافق بین المللی تاکید کردند.
وی ادامه داد: تمام شرکت کنندگان در این نشست آمادگی خود را برای تلاش به منظور اجرای موفق برجام اعلام کردند.

به گفته اولیانف، شرکت کنندگان در نشست طرح های اصلی که در چارچوب برجام اجرا می شود را مطرح و مورد بررسی قرار دادند.

وی ادامه داد: این طرح ها مدرن سازی راکتور اراک و تغییر کاربری سایت هسته ای فردو که روسیه به ایران برای راه اندازی خط تولید ایزوتوپ های پزشکی پایدار کمک می کند، را شامل می شود.

مقام روس از طرح های مطرح شده همچنین به کانال ارسال کالاهای هسته ای و دوگانه اشاره و با ابراز تاسف خاطرنشان کرد که این کانال اخیرا راکد شده است.

یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح مدیران سیاسی و معاونان وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+4 (آلمان،‌ انگلیس، فرانسه، روسیه و چین) به ریاست «هلگا اشمید» دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در هتل کوبورگ وین برگزار شد.
 

49311

کد خبر 1238559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =