در زمان لوله‌کشی ساختمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

لوله‌کشی آب و فاضلاب از جمله اقدامات ضروری و مهم در زمان ساخت ساختمان است. برای لوله کشی آب و فاضلاب رعایت نکات فنی الزامی است زیرا در صورتی که لوله کشی به صورت اصولی و استاندارد انجام نشود در آینده مشکلات و خسارت‌های زیادی را به بار خواهد آورد. یکی از اصول لوله کشی حفظ ایمنی است، غیر استاندار بودن لوله‌ها ممکن است باعث خسارات جبران‌ناپذیری شود. یکی دیگر از نکات بسیار مهم رعایت اصول بهداشتی و تمیزی لوله‌ها و تجهیزات لوله کشی است. همچنین جنس و سایز لوله‌ها و نصب دقیق لوله‌ها در محل اتصالات نیز از نکاتی است که در سیستم لوله‌کشی بسیار مهم است.

با توجه به موارد فوق، تعمیر و نگهداری از سیستم لوله‌کشی بسیار حائز اهمیت است. مراقبت و چک کردن لوله‌ها در بازه‌های زمانی معین باعث افزایش عمر لوله ها و در نتیجه افزایش عمر ساختمان خواهد شد

ما در این مقاله سعی می‌کنیم برخی از نکاتی که برای تعمیر و نگهداری سیستم لوله‌کشی ساختمان ضروری است بیان کنیم.

استادکار

لوله های آسیب دیده را بررسی کنید

ترکیدگی لوله‌ها و یا نشتی در سیستم لوله‌کشی به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد مثل لوله‌کشی غیراستاندارد، یخ‌زدگی لوله‌ها و مسائلی از این قبیل. برای جلوگیری از ترکیدگی و آسیب‌های جدی به سیستم لوله‌کشی بهتر است سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب به صورت دوره‌ای توسط متخصصان بررسی شود تا در صورت مشاهده هرگونه مشکل بتوان از خسارت‌های بیشتر جلوگیری کرد.

برای تشخیص ترکیدگی لوله و یا نشتی برخی از نشانه‌ها کمک کننده هستند. مثلا اگر در دیوار نم و رطوبت، زردی و لکه‌ روی دیوار یا سقف، پوسته پوسته شدن رنگ دیوار یا سقف مشاهده شود و یا افت فشار آب بدون دلیل می‌تواند از نشانه‌های ترکیدگی یا نشت لوله‌کشی باشد. امروزه برای پیدا کردن محل دقیق نشتی از تجهیزات مدرن استفاده می‌شود.  متخصصان لوله کشی با کمک دستگاه نشتی یاب محل دقیق نشتی یا ترکیدگی را مشخص خواهند کرد بدون اینکه به کنده کاری و خرابی نیاز باشد.

در زمان لوله کشی ساختمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر لوله ها گرفتگی دارند از لوله بازکنی متخصص کمک بگیرید

در ساختمان‌های قدیمی ممکن است به علت فرسودگی و پوسیدگی سیستم لوله‌کشی، رسوب، زنگ‌زدگی و گرفتگی لوله‌ها، بررسی و تعمیرات ضروری باشد. در صورت افت فشار آب، متخصصان سیستم لوله کشی آب را بررسی خواهند کرد و اگر نشانه‌هایی از گرفتگی لوله‌ها بدست آورند آن را رفع خواهند کرد. برای جلوگیری از گرفتگی در سیستم لوله‌کشی فاضلاب بهتر است برخی نکات ایمنی و بهداشتی رعایت شود. مثلا در سینک آشپزخانه برای جلوگیری از ورود پسماندهای غذایی می‌توان از تفاله‌گیر استفاده کرد. گاهی بوی نامطبوع فاضلاب نیز می‌تواند نشانه گرفتگی یا نشت لوله‌ها باشد که با کمک متخصصان لوله بازکنی می‌توان با این مشکل مقابله کرد و آن را رفع کرد.

در زمان لوله کشی ساختمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای لوله کشی ساختمان از استادکار کمک بگیرید

لوله کشی آب و لوله‌کشی فاضلاب دو مبحث جداگانه هستند و از نظر اجرا و کاربری با یکدیگر متفاوت هستند. طراحی و اجرای  صحیح سیستم لوله‌کشی در افزایش عمر ساختمان و جلوگیری از نشست ساختمان و خسارت‌ها دیگر بسیار موثر است. به همین دلیل برای طراحی و اجرا و تعمیرات سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب باید از متخصصان و تکنسین‌های با تجربه کمک گرفت.

استادکار اپلیکیشن سفارش خدمات است. خدمات قابل سفارش در استادکار شامل خدمات نظافت منزل، خدمات کاشی کاری و سرامیک کاری، خدمات تعمیرات خودرو، خدمات تعمیرات لوازم برقی منزل و خدمات مختلف دیگری است که ممکن است نیاز داشته باشید. از مزیت‌های استادکار این است که تیم پشتیبانی استادکار در تمامی لحظات انجام سفارش در کنار شماست تا از کیفیت خدمات ارائه شده توسط متخصصان اطمینان حاصل کند.همچنین کارشناسی و مشاوره رایگان از دیگر ویژگی‌های استاد کار است. شما می‌توانید در صورت نیاز از متخصصان بخواهید راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

برای اطلاع از ویژگی‌ها، شرایط ثبت سفارش و قیمت خدمات می‌توانید به اپلیکیشن یا سایت استادکار مراجعه کنید.

2121

کد خبر 1238707