سهم ۸۶ درصدی بخش خصوصی آذربایجان شرقی در اشتغال استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از سهم بیش از ۸۶ درصدی بخش خصوصی در اشتغال استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، علی جهانگیری در جلسه فعالان اقتصادی استان که با حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد بیان داشت: بخش قابل توجهی از اقتصاد استان آذربایجان شرقی بر دوش بخش خصوصی بوده و اگر فضا و شرایط مناسب برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی در این استان فراهم شود این افراد می توانند نقش برجسته ای در توسعه اقتصادی استان ایفا کنند.

جهانگیری اظهارداشت: هم مرز بودن استان آذربایجان شرقی با کشورهای همسایه یکی از مزایای این استان است که با توجه به اینکه یکی از اصلی‌ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی برون گرا بودن است خوشبختانه این پتانسیل با سابقه چندین سال در امر بازرگانی خارجی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از صادرات غیرنفتی بیش از ۲ میلیارد دلاری استان از ابتدای سال تا به امروز خبر داد و گفت: با وجود مشکلات مختلف در طول ماه های گذشته امیدواریم تا پایان سال ۹۷ این آمار افزایش قابل توجهی داشته باشد.

جهانگیری همچنین با اشاره به ظرفیت آماری دانشجویان استان گفت: طبق آخرین آمار حدود ۱۹۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه های مختلف استان در حال تحصیل اند که بیش از ۴۰ درصد دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین تغییرات سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی ایجاد اکوسیستم نوآوری و فناوری به عنوان یکی از مباحث کلیدی این سند مورد توجه بوده است.

جهانگیری اظهارداشت: با توجه به فعالیت بیش از ۳۰۰ شرکت فن آور در سطح آذربایجان شرقی هدف گذاری برای تبدیل این استان به مرکز فناوری در دستور کار جدی مدیران ارشد استان قرار دارد.

46

کد خبر 1238768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =