خیابان غذاهای بومی و محلی خراسان شمالی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

تسنیم نوشت:مدیرکل میراث فرهنگی٬ صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از راه اندازی خیابان غذاهای بومی و محلی در نوروز ۹۸ خبر داد.

حبیب یزدان پناه  از برپایی خیابان غذای بومی و محلی در عید نوروز در مرکز استان خبر داد و اظهار داشت: یکی از رویکردهای توسعه شهری در مقیاس کلان٬ تسهیل در حمل و نقل غیر موتوری و حرکت عابران پیاده می باشد که خیابان غذا یکی از شکل‌های موجود در قالب پیاده مداری است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در حدفاصل خیابان شهید ادیبی‌فر و خیابان ۳۲ متری شهدای مرکز استان به طول ۱۲۰ متر دایر می‌باشد افزود: این خیابان از ۲۷ اسفندماه کار خود را آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه ادامه دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از اجرای هنرهای نمایشی و تئاتر های خیابانی در این خیابان خبر داد و بیان داشت:  در این خیابان برنامه هایی نظیر نوروزگاه، اکران هنرهای نمایشی و تئاترهای خیابانی با همکاری فرهنگ و ارشاد و برپایی رویدادهای فرهنگی و اجتماعی با همکاری هیئت‌های ورزشی و محلی و سمن‌ها علملیاتی می‌شود که علاقه‌مندان و مسافرین می‌توانند از این خیابان بازدید به عمل آورند.

وی  هدف از برپایی خیابان غذا در مرکز استان را توسعه گردشگری غذا در راستای طراحی و پویایی و توسعه همه جانبه و پایدار استان عنوان کرد و ادامه داد: برند سازی غذاهای محلی و سنتی و افزایش کیفیت آنها و همچنین برگزاری جشنواره‌ها، نمایش‌ها و مسابقه‌های پخت و پز از دیگر مزیت‌های اجرای خیابان غذا در مرکز استان می‌باشد.

۴۶

کد خبر 1239513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =