لاریجانی: نظر مقام معظم رهبری در اصلاح ساختار بودجه ۹۸ اِعمال شده است

تسنیم نوشت: رئیس مجلس گفت: نظر مقام معظم رهبری در اصلاح ساختار بودجه ۹۸ اِعمال شده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۹ اسفند) قوه‌مقننه، از غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ خواست تا توضیحاتی درباره نظر شورای نگهبان درباره بند ۱۹ که آورده است که هیئت نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی در خصوص لایحه بودجه سال ۹۸ این مصوبه را مغایر با بند (۲) اصل (۱۱۰) قانون اساسی دانسته است، ارائه دهد.
تاجگردون با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای را خطاب به شورای نگهبان ارسال کرده که در آن ۳ ایراد سیاست‌های کلی بر لایحه بودجه سال ۹۸ گرفته شده و شورای نگهبان نیز آورده که عیناً جهت اقدام لازم ارسال می‌شود، گفت: ایراد اول در رابطه با موضوع نیروگاه‌ها بود، مبنی بر اینکه آیا نیروگاه‌های جدید مشمول آن تخفیفات می‌شود یا کل نیروگاه‌ها را در بر می‌گیرد، چون در آنجا اصلاح شده بود، عملا اینجا منتفی است.

وی اضافه کرد: موضوع اصلی مجمع تشخیص مصلحت این است که این بودجه از حیث کسری بودجه و منابع متناسب با فرمایشات مقام معظم رهبری نیست و شاید مازاد باشد. بدین معنی که دارای کسری است.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸، تصریح کرد: وقتی نمایندگان مجمع آمدند و توضیحاتی را در رابطه با نحوه اعمال تغییرات خواستند، تأکید کردیم که ما نمی‌توانیم تغییری در بودجه بدهیم و در نهایت قرار بر این شد که طی جلسه‌ای نحوه اعمال تغییرات در جداول و تعیین اعداد و ارقام را تشریح کنیم.

تاجگردون با اشاره به دیگر موارد مطرح شده در این نشست، تصریح کرد: در این نشست گفته شد که مجلس رأی نمی‌دهد و سیاست‌های کلی در مورد سوخت، قیمت بنزین مواردی است که مجلس روی آن حساس است، همچنین ما اصلاح بند سوم را انجام دادیم، ضمن اینکه موضوع دوم توجیهی است و نمی‌توان آن را اصلاح کرد.

 علی لاریجانی رئیس مجلس که ریاست جلسه را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر تاجگردون، با بیان اینکه شما اصلاحات لازم را انجام دادید، گفت: البته درباره مطلبی که به نظر مقام معظم رهبری اشاره کردند، ایشان فرموده بودند امسال بودجه را با شرایط فعلی تنظیم کنید و به مجلس بدهید، بعد ظرف ۴ ماه اصلاحات ساختاری بودجه انجام شود، لذا نظر رهبری معظم اِعمال شده است.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1239526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =