امدادرسانی شبانه‌روزی ۳۲ پایگاه‌ امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در ایام نوروز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی از امدادرسانی شبانه‌روزی ۳۲ پایگاه‌ امداد و نجات در ایام نوروز خبرداد و گفت: در طی زمان ۲۲روزه تعطیلات نوروزی ۳۶۰۰ نفر-روز همکاری خواهندداشت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، سعید رهبرسوره‌ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در جمع خبرنگاران رسانه‌های مختلف گفت: جمعیت هلال‌احمر هر ساله با ۲ طرح امداد و نجات و ایمنی مسافرت نوروزی به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی میکند و امسال نیز این طرح‌ها از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین انجام خواهدگرفت.

وی خاطر نشان کرد: امسال و در استان آذربایجان‌غربی ۳۲ پایگاه جاده‌ای امداد و نجات بصورت ۲۴ ساعته امدادرسانی خواهد کرد ضمن اینکه هموطنان می‌توانند با شماره‌گیری تلفن‌ سه رقمی ۱۱۲ با قابلیت پاسخ‌گویی همزمان به ۳ تا ۱۰ نفر و بصورت شبانه‌روزی و شماره ثابت ۳۳۸۳۱۸۷۵ درخواست امدادرسانی داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار کرد: همچنین برای راهنمایی مسافرین نوروزی، جوانان داوطلب این سازمان در ۳۳ نقطه ورودی شهرها و مراکز تفریحی در پست‌های ۱۲ساعته اقدام به راهنمایی مسافران می‌کنند.

رهبرسوره در مورد داروخانه این سازمان هم گفت: داروخانه جمعیت هلال‌احمر در خیابان خیام ارومیه وظیفه تهیه و توزیع داروهای کمیاب را برعهده دارد و طی روزهای اول، سوم و چهارم فروردین‌ماه فعال و به مردم خدمات ارائه خواهد داد.
وی در مورد کمبود دارو نیز گفت: هیچ کمبود دارویی بخاطر تحریم نداریم با این حال داروهای مختص بیماری‌های خاص، نادر و کمیاب ممکن است موجود نباشد و درصورت درخواست از سوی بیماران و خانواده‌های آنان در ۲۴ ساعت تامین می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طرح عیدانه نیز امسال به اجرا درمی‌آید اضافه کرد: در سال جاری به ۱۲۰۰ نفر از مستمندان استان و بصورت غیرحضوری کمک هزینه‌ای تحت عنوان عیدانه اهداء خواهد شد.

رهبرسوره در مورد امداد هوایی نیز خاطر نشان کرد: نوروز امسال بالگرد جمعیت هلال احمر بمدت ۱۰ روز در چهار نقطه استان (ایواوغلی، مرگنلر، پایگاه شهید کلانتری ارومیه و مرکز امداد هوایی) حاضر خواهدبود.

وی با اشاره به اینکه شعار سازمان جمعیت هلال‌احمر "همه جا برای همه" است، گفـت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۹۷۱ مورد حادثه شامل ۱۲۳۰ حادثه جاده‌ای، ۹۰ مورد برف و کولاک، ۳۶۰ مورد مراجعه حضوری به پایگاه و ۳۷ مورد حادثه کوه پیمایی توسط این سازمان پوشش داده شده است.

کد خبر 1239618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =