نطق چه کسی باعث جنجال امروز مجلس برای دیدار با سیدمحمد خاتمی شد؟

نماینده اصولگرای کرمان در نطق خود با انتقاد از دیدار برخی نمایندگان با سید محمد خاتمی موجب ایجاد تنش در مجلس شد.

محمدمهدی زاهدی در نشست علنی امروز (دوشنبه 20 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور از مقام معظم رهبری برای ارائه بیانیه گام دوم انقلاب قدردانی کرد و گفت: انتظار می رود همه حوزه های سیاست گذاری و اجرایی کشور در این رابطه اقدامات لازم را به عمل آورند تا کشور برای رسیدن به قله های رفیع پیشرفت و ایجاد تمدن اسلامی را ریل گذاری نماید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وجود ناهنجاری های فراوان سیاسی و فرهنگی در دانشگاه ها، افزود: این موضوع دانشگاهیان را متاثر و نگران کرده و وزارت علوم به ویژه معاونت فرهنگی وزارتخانه باید مراقبت فرهنگی لازم را به عمل آورد.

وی با یادآوری اینکه سفر رئیس جمهور به عراق را به فال نیک می گیریم، ادامه داد: ای کاش این گونه سفرها زودتر انجام می شد و امیدواریم شاهد حضور ایشان در سایر کشورهای همسایه و منطقه باشیم ضمن آنکه به دولتمردان و رئیس جمهور توصیه اکید می شود که نگاه برجامی و FATF ای را کنار گذاشته و ضمن نگاه و توجه به ظرفیت های درون کشور نگاه به شرق را نیز تقویت کنند و تلاش برای ارتقای سطح روابط به ویژه در حوزه اقتصادی با این کشورها را مدنظر داشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، افزود: به یاد داشته باشیم غرب در عمل نشان داده که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست؛ حدود 14 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالا ضروری هزینه می کنیم به بازار ازاد حدود 200 هزار میلیارد تومان اما نظارت کافی در ورود و بر توزیع آن نداشته ایم.

زاهدی یادآور شد: بنابراین بخشی از این کالاها یا وارد کشور نشده یا از درون کشور به خارج قاچاق شده به عبارت دیگر موجب رانت خواری عده ای خاص شده که می طلبد ضمن کنترل و نظارت دقیق بر تخصیص ارز به افراد در ورود کالا بر نحوه توزیع کالا به گونه ای اعمال شود که به دست مصرف کننده واقعی داخل کشور برسد و با رانت خواران در این حوزه به شدت برخورد شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، خطاب به نمایندگان با بیان اینکه برخی ابهامات اساسی در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه 98 در خصوص افزایش حقوق وجود دارد که اگر روشن نشود علیرغم مطالبه و عدالت محوری مشکلاتی را برای تمامی حقوق بگیران به وجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: به دلیل آنکه افزایش حقوق را از ضریب خارج کرده ایم حسب اطلاع موثق اضافه کاری تعلق نمی گیرد و اثربخشی در حقوق بازنشستگی و پاداش پایان خدمت ندارد که ضرر اصلی را حقوق بگیران زیر دومیلیون تومانی می بینند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: روز گذشته رئیس مجلس مطرح کردند که افزایش 400 هزار تومانی حقوق در ضریب اعمال می شود؛ کدام ضریب؟ مگر ما ضریب مشخص کردیم در این رابطه ابهاماتی وجود دارد و باید رفع شود.

زاهدی ادامه داد: ضمن اینکه برای حقوق های بالاتر نیز ابهامات بیشتری وجود دارد با افزایش 35 درصدی مالیات برخی حقوق بگیران کاهش حقوق نسبت به سال 97 پیدا خواهند کرد که این نیز به صلاح کشور نیست که عمده آنها اقشار آسیب پذیر دانشگاهی، قضات و خلبان و مهندسان نفت هستند انتظار می رود در مصوبه مجلس تجدیدنظر شود زیرا سال آینده ممکن است تمامی اقشار حقوق بگیر اعم از بازنشسته و شاغل نگرانی خود را اعلام کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با فردی که به تعبیری در فتنه 88 بوده باغی بر انقلاب بوده را حمایت از طغیان دانست و گفت: انتظار می رود نمایندگان منافع ملی را بر منافع گروهی و جناحی ارجح دانسته و همراهی لازم و کافی با آرمان های امام عزیر و رهبری گرانقدر انقلاب داشته باشند ضمن آنکه از دستگاه های نظارتی انتظار اقدام مقتضی می رود

وی خطاب به رئیس جمهور و وزیر صنعت و معدن افزود: پنج شنبه گذشته به اتفاق مسئولان اتاق اصناف کرمان بازدیدی از بازار سنتی سرپوشیده کرمان داشتیم جالب است بدانید هم بازاری و هم مردم از افزایش روزانه و ناگهانی قیمت ها ناراضی و نگران بودند و بازار رونق لازم را نداشت و جای تاسف بود که یک کالا در سه مغازه با قیمت مختلف به فروش می رفت و تمامی آنها برچسب داشتند به آنها گفتیم چرا چنین است گفتند قیمت های مختلف خرید در روزهای پی در پی باعث چنین وضعیتی شده و این بی اعتمادی مردم نه تنها به بازار بلکه به مسئولان کشور را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا کاری نمی کنید که ثبات اقتصادی در کشور ایجاد شود؛ دو سال از برنامه ششم توسعه گذشت اما هنوز نظام رتبه بندی فرهنگیان به مجلس ارائه نشده و دو سال است در مورد همترازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در قانون پیش بینی شده اما متاسفانه به آن توجه نشده و در این خصوص کارکنان جهادکشاورزی بیش از سایر کارکنان دولت در مضیقه هستند.

17216

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1239915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =