غذاها و شیرینی‌های محلی همدان را حتما در سفر به این استان تاریخی، تجربه کنید

همدان به دیار شوری و شیرینی، ترشی‌ها و مرباهای عجیب و غریب، شیرینی های سنتی، معروف است،کثرت انواع ترشی در این استان نیز زبانزد خاص و عام است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ همدان به جزء آثار تاریخی، طبیعی، سیاحتی و زیارتی به شهر سوغاتی های شور و شیرین نیز مشهور است.

با شروع فصل پاییز اغلب زنان همدانی دست به‌کار تهیه ترشی‌های مختلف می‌شوند، قدیمی های این شهر، دلیل اهمیت تهیهٔ ترشی در همدان را زمستان‌های طولانی و سرد گذشته می دانند.

سرمای طولانی همدان، زنان هنرمند و باسلیقه این دیار کهن را وادار به نگهداری طولانی مدت موادغذایی از این طریق می‌کرده که اکنون نیز با توجه به فراهم بودن لوازم نگهداری، همچنان به قوت خود باقی مانده ‌است.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ نوع ترشی در همدان تهیه می‌شود، شاخصه اصلی ترشی همدان استفاده از گیاهان بومی و به کاربردن چاشنی‌ها و سبزی‌های منطقه در آن‌ها است که سبب تمایز ترشی‌های همدان با سایر نقاط شده‌است.

در همدان تنوع غذایی نیز زیاد است و علاوه بر انواع غذاهایی که در همه ایران طبخ می‌شود، برخی از انواع غذاهای محلی، همچون چندین نوع آبگوشت ویژه رواج دارد.

آبگوشت‌ها و غذاهای این استان متنوع است که تعدادی از آنها جهت ثبت ملی معرفی شده‌اند، آبگوشت بزباش، آبگوشت کلم قمری، آش کاچی، سرداشی، آبگوشت یخنی، همچنین آش آبغوره، آبگوشت فلفل همدانی، مربای پوست هندوانه، مربای ترب سیاه، ترشی گردو، خورش غوره بادمجان، آش میوه، آش ترخینه، آش سماق، آش شله، آش قیسی، آش ترشی، آش شل پتله، آش خیارچنبر، آش بلغور، آش کشک، آش آماج، آش هویج و جو، شیر شیره، ترحلوا، کوفته همدانی، آش غورابه، آش خشکبار، نان اگردک، نان گرده، قوت وترحلوای هویج در شمار خوراک‌های محلی این منطقه هستند.

صنایع دستی:
ظرف‌های سفالین هنرمندان لالجین یکی از محبوب‌ترین ره‌آورده‌های همدان است، هر چند که مرکز سفال استان همدان در لالجین است اما در حاشیه میدان باباطاهر شهر همدان نیز سفال عرضه می‌شود، و می‌توان سفال سوغاتی را از این مراکز فروش نیز تهیه کرد.

همچنین گردو، سیر، انگور، آلو، آلبالو، شیرهٔ انگور، قیسی، مویز،کشمش تیزابی، لواشک، تخمه آفتابگردان، باسلق، خیارشور، گیاهان دارویی، عسل، گیوه، فرش و صنایع چرم ره‌آوردهای شهر قدیمی همدان است.

رئیس اتحادیه قنادان شهر همدان را قطب شیرینی‌های سنتی غرب کشور خوانده ‌است، برخی از شیرینی‌های سنتی همدان ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال قدمت تولید دارند که از آن جمله می توان به شیرینی‌های کماج، شیرمال، حلوازرده، انگشت‌پیچ، آب‌نبات قیچی، حلوا لوزی، شیرینی چای بغدادی، نان چای و راحت الحلقوم اشاره کرد.

منتظر دیدارتان در نوروز ۹۸ هستیم با هزاران اثر بی نظیر تاریخی، توریستی، طبیعی، زیارتی و گردشگری، همچنین صدها سوغاتی شور و شیرین و صنایع زیبای دستی، هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز

46

کد خبر 1240082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =