۰ نفر
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
دستگیری ۶۵۲۷ مواد فروش در هفت روز

ایرنا نوشت: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۶ هزار و ۵۲۷ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و به ویژه طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در هفت روز گذشته دستگیر شدند.

 ناصر اصلانی اظهار داشت: از مجموع متهمان دستگیر شده مرتبط با جرایم مواد مخدر، ۸۴۰ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان، هزار و ۴۷۶ خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و چهار هزار و ۱۵۵ معتاد متجاهر بوده اند. ۴۵۴ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

وی از کشف بیش از ۱۰ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور در هفت روز گذشته خبر داد و افزود: مجموع کشفیات این هفته، ۱۰ هزار و ۳۵۳ کیلوگرم است که نسبت به هفته قبل از آن، ۴۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: بیشترین حجم مواد کشف شده مربوط به تریاک به میزان هشت هزار و ۵۴۰ کیلوگرم است که ۸۲.۵ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین از مجموع کشفیات این دوره، ۸۴۰ کیلوگرم حشیش، ۳۶۵ کیلوگرم هروئین، ۱۰۰ کیلوگرم شیشه، ۳۶۴ کیلوگرم مرفین، چهار هزار و ۸۴۹ عدد قرص روان‌گردان و ۳۲۷ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

اصلانی افزود: بیشترین تعداد قرص‌های روان‌گردان کشف شده با ۲ هزار و ۲۲۷ عدد مربوط به استان گلستان است که نشان‌دهنده ۴۵.۹ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روان‌گردان در این مقطع زمانی است.

وی اظهار داشت: این میزان کشفیات طی هزار و ۵۱ فقره عملیات انجام شده و سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۸۵ کیلوگرم به ازای هر عملیات است.

معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ۸۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است؛ بیشترین حجم کشفیات با چهار هزار و ۱۶۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان و معادل ۴۰ درصد کشفیات کشور است و استان کرمان با هزار و ۶۹۶ کیلوگرم، استان هرمزگان با هزار و ۳۲۷ کیلوگرم، استان تهران با ۵۸۴ کیلوگرم، استان یزد با ۵۰۷ کیلوگرم، استان خراسان جنوبی با ۴۳۸ کیلوگرم و استان اصفهان با ۴۲۶ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

اصلانی افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته یاد شده ۷۴.۵ درصد است.

وی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۱۲ دستگاه خودرو، ۴۸ دستگاه موتورسیکلت، ۹ قبضه سلاح و ۱۶ دستگاه موبایل توقیف شده است.

۴۷۴۷

کد خبر 1240522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =