همایش برگی از مهربانی در سما لاهیجان برگزار شد/ تصاویر

مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل به منظور رونمایی از کتاب حوزه کودکان و همچنین حمایت از کودکان بی سرپرست اقدام به برگزاری همایشی با عنوان «برگی از مهربانی» نمود.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ در این رویداد فرهنگی که با استقبال مسوولین استانی و شهرستانی، دانش آموزان مدارس سما و اولیای و اولیای آنان، دانشجویان، اساتید و اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، هنرمندان صدا و سیما و ورزشکاران ملی پوش مواجه گردید، از کتاب «حرکات اصلاحی» که با همت مدرسه سبز سما تالیف شده بود رونمایی شد.

روزهای آخر اسفندماه هرسال به‌عنوان روزهای احسان و نیکوکاری نام‌گذاری شده و بر مبنای رسمی دیرین، هم‌وطنان ایرانی در آستانه برپایی یک نوروز جدید و نوبهار طبیعت به یاری هم می‌شتابند و دست یکدیگر را می‌گیرند. شاید نغمه مهربانی اسفندماه امسال در کنار سختی‌های اقتصادی و شرایطی متفاوت اهمیت بیشتری داشته باشد.

مرکز آموزشی و فرهنگی سما لاهیجان به‌منظور رونمایی از کتاب حوزه سلامت کودکان و همچنین حمایت از کودکان بی‌سرپرست اقدام به برگزاری همایشی با عنوان «برگی از مهربانی» نمود.

در این رویداد فرهنگی که با استقبال مسئولین استانی و شهرستانی، دانش آموزان مدارس سما و اولیای آنان، دانشجویان، اساتید دانشگاه، هنرمندان صداوسیما و ورزشکاران ملی‌پوش مواجه گردید برگی از مهربانی با حضور موسسه حمایت از کودکان مبتلابه سرطان محک برای اولین بار در گیلان ورق خورد.

دکتر افشار ضیا ظریفی رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان نیز هدف از برگزاری این همایش را «ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی» و «نهادینه نمودن فرهنگ همیاری و نیکوکاری» عنوان نمود و خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی، در کنار ارائه خدمات آموزشی، علمی و فرهنگی، باافتخار اولین کتاب مدارس سما با عنوان مبانی حرکات اصلاحی در حوزه سلامت کودکان را رونمایی می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در کنار این فعالیت پژوهشی شاخص در مجموعه مدارس سما، افتخاری دیگر نصیبمان شد که به‌منظور ترویج احسان و مهربانی و در راستای نهادینه نمودن فرهنگ همیاری و نیکوکاری در دانش آموزان و دانشجویان، میزبان مؤسسات خیریه کشوری و شهرستانی حمایت از کودکان مبتلابه سرطان و همچنین کودکان بی‌سرپرست باشیم.

وحید محمودی نماینده موسسه خیریه محک نیز طی سخنانی اهداف و رسالت محک در حمایت از کودکان مبتلابه سرطان، فعالیت بیمارستان محک و کارهای فرهنگی و حمایتی این مجموعه و نحوه همیاری حامیان را تشریح کرد.

احداث بازارچه‌های خیریه موسسه محک و انجمن‌های خیریه مردم بنیاد لاهیجان از حاشیه‌های این همایش بود. هم‌چنین در این مراسم از کودکان سرای نصیر لاهیجان و خانه آمین آستانه با اهدای جوایزی قدردانی گردید.

لازم به ذکر است که موسسه خیریه محک برای اولین بار در سطح استانی و شهرستانی میهمان همایش سما لاهیجان بود و نماینده این انجمن نیز در این جلسه سخنرانی کرد.

احداث بازارچه های خیریه موسسه محک و انجمن های خیریه مردم بنیاد لاهیجان از حاشیه های این همایش بود که پول آن صرف امور خیریه خواهد شد.

در پایان این مراسم از کودکان سرای نصیر لاهیجان و خانه آمین آستانه با اهدای جوایزی قدردانی گردید.

۴۶

کد خبر 1240575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =