ائمه جمعه زمان جنگ اقتصادی چه نقشی باید ایفا کنند؟

عضو جامعه‌ روحانیت مبارز گفت: ما ضعف مدیریتی داریم اما باید تلاش خود را به کار ببندیم تا از مشکلات و فشارهای اقتصادی پیش رو عبور کنیم همان‌طور که در این ۴۰ سال توانسته‌ایم با همه نقص‌هایمان با تکیه به رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری مقابل توطئه‌های دشمنان بایستیم.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر امام جمعه موقت اصفهان به خبرآنلاین در پاسخ به این سئوال که برای عبور از سختی های سال ۹۸ چه باید بکنیم؟ گفت: اگر به بیانیه مقام معظم رهبری که بهمن ماه منتشر شد دقت کنیم، درباره دستاوردهای علمی و دفاعی در مقابل دشمنان کشور صحبت شده است. کشورما کشور مستقلی است که امواج سختی را پشت سر گذاشته و حال مسائل اقتصادی که آخرین توطئه دشمن برای وارد کردن فشار به مردم است را پیش رو دارد.

وی ادامه داد: در این ۴۰ سال فراز و فرودهایی داشته‌ایم که دوران سختی بوده است. جنگ و دشمن های از بیرون بوده را پشت سر گذاشته‌ایم و الحمدالله هیچ کشوری بر کشورمان سلطه و زورمندی ندارد، ما می توانیم از مراحل فشارهای اقتصادی عبور کنیم به آن شرط عزم ما قوی باشد.

وی گفت:«من همیشه بدون رودربایستی عرض کرده‌ام که ما ضعف مدیریتی داریم؛ نباید مسئولی ۲۰ میلیون حقوق بگیرد و کارگری یک میلیون تومان، او از پول همین مردم مدیر شده است نه از آسمان؛ عدالت رعایت شود. ما باید اشرافیت و ولخرجی را کنار بگذاریم و فاصله‌ی بین حقوق نجومی مسئولین با حقوق مردم را کم کنیم، جلوی سوءاستفاده هایی را که از بیت المال و بودجه می شود بگیریم.

عضو جامعه روحانیت با بیان اینکه در سال ۹۸ روزهای سختی را پیش‌رو داریم گفت: مسئولین زحمت می کشند، البته ضعف مدیریت داریم اما نه به این معنا که همه مدیران ضعیف هستند و به دولت ناسزا بگوییم. معتقدم مدیرت ما باید مدیریت علوی باشد چون می شد جلوی گرانی را گرفت و گوشت نباید کیلویی ۱۱۰ هزار تومان باشد و کارخانه داران هرآنچه را که می‌خواهند به خورد مردم بدهند. نظارت باید درست باشد. امیدواریم سال آینده سال بهتری باشد و ما در سال ۹۸، به سیاست‌های امام و رهبری تکیه می‌کنیم و با قاطعیت در پیشبرد کشور شبانه روز تلاش کنیم.

امام جمعه موقت اصفهان درباره انتظار از ائمه جمعه در زمان جنگ اقتصادی گفت: ائمه جمعه در سخنان خود باید نکاتی را به مردم درباره سال ۹۸ بگویند، مثلا اینکه در مسائل اقتصادی مردم باید طوری عمل کنند که غذایی دور ریخته نشود و همه رعایت یکدیگر را بکنند. مسئولین نیز باید مردم را دل گرم و برای رسیدگی به مشکلات آنان تلاش کنند.آنان که مالی دارند حجبه‌های شرعی خود را بدهند و دولت توجه خود را به محرومان معطوف کند. همین افرادی که فرزندانشان در جبهه شهید می‌شوند و همین مردمی که روز ۲۲ بهمن با شور و هیجان می‌آیند و از نظام دفاع می‌کنند، ما باید معاش‌شان را مدیریت درست کنیم تا فشار اقتصادی نتواند به آن ها ضربه بزند.

​۲۱۴۲۱۵

کد خبر 1240628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =