ادامه بارش‌ها در مناطق غربی/ هوای بهاری برای لحظه تحویل سال

کارشناس سازمان هواشناسی، برای بیشتر مناطق غربی کشور ادامه بارش‌ها را پیش بینی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد اصغری با بیان این که از بعد از ظهر امروز هوا از سمت غرب کشور صاف می‌شود ولی در نیمه شرقی کشور و استان‌های خراسان شرقی، خراسان رضوی و گلستان منتظر ظهور ابر و بارش هستیم گفت: در جنوب شرق، وزش باد پیش بینی می‌شود که سرعت آن در برخی مناطق تا ۶۰ کیلومتر در ساعت نیز خواهد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در روزهای آینده در بیشتر مناطق جنوب شرق شاهد وزش باد خواهیم بود و سرعت آن در روز دوشنبه در برخی مناطق تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز پیش بینی می‌شود؛ به گونه‌ای که در مسیرهایی همانند بم به ایرانشهر و زاهدان به بم با دید کم و کاهش کیفیت هوا مواجه خواهیم شد.

اصغری گفت: امروز اوج وضعیت ناپایداری در استان‌های کوهپایه ای زاگرس، مرکزی شامل استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، کرمانشاه، ایلام و کردستان را شاهد هستیم که بارش به شکل برف نیز خواهیم داشت.

وی افزود: بامداد فردا، سرمای هوا در نیمه غربی حس خواهد شد و فردا در آخرین هفته سال سردترین صبح خواهد بود و این وضعیت بامداد پس فردا برای نیمه شرقی کشور پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پایان هفته، بارش خواهیم داشت که برای روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده بارش‌ها به شکل برف و باران خواهد بود و شدت بارندگی‌ها قابل توجه است و آب‌های جنوب کشور نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

اصغری خاطرنشان کرد: در زمان تحویل سال برای بیشتر مناطق کشور، هوای آرام پیش بینی می‌شود و در هفته اول سال آینده در بسیاری از مناطق بارندگی پیش بینی می‌شود که در این باره در روزهای آینده گزارش خواهیم داد.

۴۷۴۷

کد خبر 1241139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =