فردوسی‌پور می‌ماند/ عقبه مدیر شبکه ۳ قوی است، او هم می‌ماند

تابناک نوشت:پس از اهدای جایزه بهترین برنامه تلویزیون به عادل فردوسی‌پور، سلسله خبرهایی منتشر شد که از تغییر عادل فردوسی‌پور و جایگزین محمدحسین میثاقیان به جای فردوسی‌پور سخن به میان آمده بود.

بر اساس این گمانه‌زنی‌ها، عادل فردوسی‌پور به شبکه پنجم سیما می‌رود و برنامه خودش را آنجا راه‌اندازی می‌کند اما در مقابل خبرهای دیگری نیز بود که روایت دیگری داشت. بر اساس گروه دیگری از این زمزمه‌ها، عادل فردوسی‌پور باقی خواهد ماند و مدیریت ارشد صداوسیما برای رفع مناقشات، دست به تغییر یا جابجایی مدیریت شبکه سه خواهد زد.

پیگیری‌هاحکایت از آن دارد که هیچ کدام از این گزاره دست‌کم در شرایط کنونی مطرح نیست و هیچ تغییری در شبکه سوم دست‌کم در کوتاه مدت رخ نخواهد داد. عادل فردوسی‌پور محبوب‌ترین چهره تلویزیون در نزد افکارعمومی محسوب می‌شود و مدیران رسانه ملی قصد ندارد این سرمایه‌شان را به سادگی از دست بدهند و در زمان دولت احمدی‌نژاد نیز با وجود فشارهای بسیار گسترده دولتی، مدیران وقت زیربار تغییر فردوسی‌پور نرفتند؛ چه رسد امروز که اساساً بحث فشار دولتی نیست و بحث فرادولتی است.

علی فروغی نیز که به همراه گروهی مدیریت شماری از شبکه‌ها را در اختیار گرفت، به نماد استفاده از چنین چهره‌هایی در پست‌های حساس صداوسیما تبدل شده و از عقبه لازم برخوردار است که دست‌کم در کوتاه مدت خبری از تغییرش نباشد. شاید تغییر مدیر شبکه دوم سیما به مراتب ساده‌تر از تغییر فروغی باشد و به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد شاهد کوچک‌ترین تغییری در این عرصه نیز باشیم. بدین ترتیب وضعیت شکننده کنونی تداوم خواهد یافت.

۱۷۱۷

کد خبر 1241316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
  25 0
  عادل نه اطلاعات و تخصص عادل . درود
 • US ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
  119 2
  ایشالا من زنده باشم و اون زمان رو ببینم که صدا سیما ملی بشه و برنامه هاش اینه حقیقی جامعه باشه
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
  10 62
  چقدر فروغی ؟ ول کنید این بنده خدا رو
 • هیچکس AE ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
  170 6
  کلا این عقبه ها دست از سر ملت بر نمیدارن
 • m.k IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۸
  7 4
  واقعا متاسفيم براي صداو سيما نود بدون فردوسي پور هيچ محبوبيتي ندارد و كسي نمي تواند جايگزين باشد