۰ نفر
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
ترامپ بار دیگر متهم شد

ایسنا نوشت: دادستان ایالت نیویورک آمریکا اقدام به شکایت از دونالد ترامپ به اتهام سو استفاده از اعتبارات بنیاد خیریه‌اش برای کمک به کمپین ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ خود کرده و به دنبال دریافت ۵.۶ میلیون دلار جریمه و ۲.۸ میلیون دلار غرامت در این پرونده است.

به گزارش پایگاه هیل، لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک اعلام کرد که در این شکایت به دنبال دریافت ۵.۶ میلیون دلار جریمه در کنار ۲.۸ میلیون دلار غرامت در این پرونده از بابت خرج شدن پول‌های بنیاد خیریه ترامپ به صورت غیرقانونی برای مقاصد سیاسی و تجاری و در عین حال دریافت حکمی به منظور ممنوع کردن اداره هر گونه بنیاد خیریه در ایالت نیویورک برای ترامپ و سه فرزند بزرگش است. در این شکایت اظهارات شاهدین و چند ایمیل به عنوان سند و مدرک مطرح شدند.

ماه دسامبر گذشته بنیاد خیریه ترامپ طبق توافقی تعطیل شده و حدود ۱.۷ میلیون دلار از اعتبارات باقی مانده این بنیاد در فرآیندی تحت نظارت دادگاه به سازمانهای غیرانتفاعی توزیع شد.

با این حال تعطیلی صورت گرفته بر اساس این توافق نتوانست جلوی شکایت مقام‌های ایالت نیویورک از ترامپ در خصوص سو استفاده صورت گرفته از پولهای این بنیاد خیریه را بگیرد.

در این شکایت تصریح شده که بنیاد ترامپ اقدام به زیرپا گذاشتن قوانینی کرده که به موجب آن دست داشتن این بنیاد خیریه در کمپینهای سیاسی ممنوع بود.

تاکنون نه خود ترامپ و نه هیچ یک از سه فرزند بزرگش که همگی سمتهای ارشد در بنیاد خیریه دونالد ترامپ داشتند سند و مدرکی برای رد ادعای مقامهای ایالت نیویورک ارائه نکرده‌اند. آنها تا کنون ادعای دادستان نیویورک در خصوص کوتاهی‌شان به عنوان اعضای هیات مدیره در نظارت بر اعطای کمک‌ها در این بنیاد یا کوتاهی در اجرای سیاستهایی به منظور حفاظت از بودجه این بنیاد خیریه در برابر سو استفاده را رد نکرده‌اند.

لتیسیا جیمز در سندی که به دادگاه تحویل داده، عنوان کرده ترامپ در این وضعیت عدم وجود نظارت، باعث شده که بنیاد مذکور دست به تراکنشهایی در راستای معاملات شخصی زده و اقدام به هماهنگ کردن غیرقانونی این تراکنشها با کمپین ریاست جمهوری ترامپ کند.

در حال حاضر یک قاضی مشغول بررسی درخواست این ایالت به منظور ممنوع کردن هرگونه مدیریت یک سازمان خیریه و غیرانتفاعی از سوی ترامپ در نیویورک برای مدت ده سال و اعمال چنین ممنوعیتی برای فرزندان او به مدت یک سال است.

ترامپ پیشتر اعلام کرده این پرونده با انگیزه سیاسی مطرح شده و پیشتر براساس یک توافق با مقامات دادستانی نیویورک این بنیاد را تعطیل کرد و طبق این توافق لتسیاجیمز مسئولیت نظارت بر چگونگی توزیع بودجه باقی مانده از این بنیاد خیریه را به دست آورد.

49311

کد خبر 1241390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =