یونسی: تلاش دشمن برای تفرقه میان اقوام در ایران ناموفق بوده است

ایرنا نوشت: دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف میان اقوام و مذاهب درایران ناموفق بوده است.

حجت الاسلام علی یونسی روز شنبه در نشست شورای اداری و فرهیختگان عسلویه افزود: عشق به ایران و اسلام با محوریت اهل بیت به عنوان ۲ رکن اساسی امنیت و سلامت ما را تامین کرده است و نباید اجازه دهیم خناسان این سرمایه را از ما بگیرند. این مردم اعم از شیعه و سنی همواره عشق و علاقه وافری به ایران، اسلام و اهل بیت دارند و تلاش های زیادی برای حفظ و حراست از ایران و خلیج فارس داشتند.

یونسی گفت: امروز درمنطقه پرآشوب خاورمیانه ایران درامنیت کامل به سر می برد واگرامنیت نباشد خدا پرستیده نمی شود و زندگی و اخلاق هم وجود ندارند. رژیم صهیونیستی و آمریکا درتلاش هستند این امنیت را از ما بگیرند اما موفق نخواهند شد. هدف از حمله به مسجد نیوزلند شیعه و سنی نبود بلکه مسلمانان بودند.

یونسی افزود: جمهوری اسلامی تاکنون به دلیل عشق و علاقه ملت به ایران و ایرانی بودن در دفع کید دشمنان موفق بوده است. خلیج فارس متعلق به یک قوم نیست بلکه خلیج فارس یعنی ایران و متعلق به همه ایرانیان است واگر امنیت این کشور به هم بخورد همه آسیب می بینند. فارس به معنی یک قوم نیست بلکه به معنی همه اقوام و ایرانیان است و این کشور متعلق به همه است.

وی برضرورت توجه دولت به برطرف کردن مشکل بیکاری در عسلویه با توجه به وجود همه ظرفیت ها و تاکید کرد و گفت: باید مشکلات اشتغال مردم عسلویه با توجه به امکانات و ظرفیت های موجود در این منطقه با همت مسئولان پیگیری و برطرف شود.

یونسی برضرورت حل مشکل اشتغال و آلایندگی عسلویه و آباد کردن سواحل خلیج فارس تاکید کرد. عسلویه امروز به کارگاه ایران تبدیل شده است پس باید مشکلات مردم در بخش اشتغال و آلایندگی حل شود.

دستیارویژه رئیس جمهوری درامور اقوام واقلیت های دینی و مذهبی از مردم و نمایندگان بخش های مختلف عسلویه بابت منطق سلیم در پیگیری مشکلات تشکر کرد گفت: اجازه ندهید افراطی گری به این منطقه راه پیدا کند. درساحل خلیج فارس کمبود آب نشانه ضعف ماست باید این مشکل حل شود.
۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1241482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =