آشنایی مختصر با شهرک نفت غربی و شرقی تهران

محله‌ها و شهرک‌هایی در پایتخت وجود دارد که با یک اسم، در دو نقطه مختلف که بعضا زمین تا آسمان با یکدیگر فاصله دارند، قرار گرفته‌اند؛ نمونه‌اش؟ شهرک نفت. یکی از آن‌ها در محله پونک و دیگری در اتوبان ارتش واقع شده است. اگر به بخش املاک سایت دیوار هم نگاهی بیاندازید، آگهی‌های شهرک نفت شامل هر دو محدوده می‌شود. پس بهتر است در ابتدا کمی از دو شهرک بگوییم و در این حین نیز به بررسی قیمت‌های آپارتمان در شهرک‌های نفت هر منطقه خواهیم پرداخت؛ با کمک آگهی‌های سایت دیوار.

شهرک نفت پونک

شهرک نفتی که در محله پونک واقع شده، جزو اولین‌های این محله به شمار می‌رود. در سال 1371 برای کارکنان شرکت نفت، 15 پروژه ساختمانی تعریف شد اما به قدری سرعت ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی این محدوده بالا رفت که حالا به یک شهرک تمام و عیار تبدیل شده است؛ به معنای واقعی کلمه. از نظر موقعیت جغرافیایی اگر بخواهیم خیلی دقیق‌تر به شهرک نفت پونک اشاره کنیم، این شهرک در قسمت شمالی چهاردیواری قرار دارد. از جهت دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و دیگر امکانات شهری، باید از بی آر تی و تاکسیهای چهار دیواری و مغازه‌ها و فروشگاه‌های متعدد این محله سخن گفت. به دلیل بافت شهرکی این محوطه نیز، امنیت بالایی در اینجا حکم‎فرماست. در سایت دیوار اجاره آپارتمان در شهرک نفت پونک، آگهی‌های زیادی دارد. برای مثال در یک مورد 145 متر واحد مسکونی در ساختمانی 7 ساله، سه خوابه، با دو پارکینگ و فول امکانات با 150 میلیون تومان ودیعه و ماهیانه سه میلیون و 200 هزار تومان اجاره آگهی شده است. در مورد دیگری نیز یک آپارتمان 110 متری و دو خوابه با 15 سال سن ساخت، خوش نقشه و پرنور، با تراسی بزرگ و کابینت ام دی اف 50 میلیون تومان ودیعه می‌خواهد و ماهیانه سه میلیون تومان اجاره.

شهرک نفت ارتش

شهرک نفتی که در اطراف اتوبان ارتش وجود دارد، از قدمت بیشتری در مقایسه با شهرک نفت پونک برخوردار است. اولین کلنگ‌های ساختمان‌های این شهرک در سال 1360 زده شد و در سال 1364 به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید. این شهرک نیز توسط شرکت نفت ساخته شده بود و از سمت شرق به شهرک محلاتی و از سمت غرب به شهرک دانشگاه راه دارد. اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین دو شهرک نفت داشته باشیم، باید بگوییم نفتی که در ارتش است، امکانات بیشتری دارد؛ مثل بیمارستان ارتش، پیست دوچرخه سواری، باشگاه ورزشی شهید شمیرانات و چندین باشگاه و فروشگاه و میوه و تره‌بار که در خود شهرک مستقر گشته‌اند. از نظر دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی اما شهرک نفت پونک اوضاع بهتری دارد. هر دو شهرک نیز از جهت وضعیت آب و هوایی، به دلیل نزدیکی به کوه‌های پایتخت وضعیت مطلوبی دارند. همچنین طبیعتا به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرک نفت ارتش که تقریبا جزو شمال شرق تهران محسوب می‌شود، قیمت‌های خانه در آنجا بالاتر است.

در سایت دیوار یک واحد 62 متری در شهرک نفت ارتش با 130 میلیون تومان به ودیعه کامل می‌رسد. همچنین در یک مورد دیگر رهن و اجاره خانه و آپارتمان در شهرک نفت ارتش با متراژ 180 متری، 5 ساله و فول امکانات با 400 میلیون تومان ودیعه و ماهیانه یک میلیون و 200 هزار تومان اجاره، آگهی شده است.

2121

کد خبر 1241556