افشاگری هدایتی در آخرین دفاعیات/ پول‌های میلیاردی به تاج و تیم‌ملی

متهم اخلال در نظام اقتصادی و از بدهکاران کلان بانکی گفت:گفته شده ۳۰ میلیارد تومان به ورزش داده‌ام که اشتباه است بلکه ۲۵۰ میلیارد تومان به ۱۴ فدراسیون ورزشی برای توسعه ورزش کمک کرده‌ام.

به گزارش خبرآنلاین، حسین هدایتی در ادامه ارائه آخرین دفاعیات خود در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی اظهار کرد: ۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به سه نفر دادم که اسناد آنها را به دادگاه ارائه کرده‌ام و ضابطان قول داده‌اند آنها را وصول کنند؛ ۱۳ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان هم به یقینی بابت خرید شرکتها داده‌ام و فکر می‌کردم این شرکتها درست هستند اما بعدا فهمیدم که اسناد آنها صوری هستند و یقینی باید جواب دهد چرا شرکتهای صوری و قلابی به ما معرفی کرده است که امروز گرفتار شویم. خودمان می‌توانستیم شرکت ثبت کنیم و گرفتار این مشکلات نشویم.

وی گفت: ۱۸ میلیارد تومان هم از بابت ۱۰ درصد سپرده بانکی پرداخت کرده‌ام و ۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه از بانک گردشگری گرفتیم که آن را به کارخانه نورد اهواز بردیم و حدود ۴ الی ۵ سال از این موضوع می گذرد و هنوز شرکت نورد اهواز با ما تسویه نکرده است. قرار بود شرکت نورد اهواز برای ما ۳۴ تا ورق اسنپ بسازد که این کار را نکرده است و بنده برای اینکه به بانک گردشگری بدهکار نباشم ۴۳ میلیارد پرداخت کردم و امروز قیمت ۳۴ اسنپ ۱۷۷ میلیارد تومان است.

متهم ادامه داد: ۴۷ میلیارد تومان هم از بانک صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان تصدی آقای ضیایی وام گرفتیم که با این پول از عراق نفت خریداری کردیم و به پتروشیمی‌ها دادیم. چون آقای غندالی و ضیائی با هم دعوا داشتند این حساب را هم تسویه کردیم. آقای «ع. الف» و «م.ه» از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفتهاند و تسویه نکرده‌اند آقای ورزشکاری هم که دوست بنده است و بارها به خاطر قهرمانی از من تشکر کرده از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته و هنوز تسویه نکرده است.

در ادامه رسول قهرمان نماینده دادستان گفت: این فرد وام خود را تسویه کرده است.

هدایتی گفت: بنده برای خرید یک شرکت از سازمان خصوصی‌سازی در مناقصه شرکت کردم و بابت آن ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت کردم و این شرکت ۷۹۵ میلیارد تومان بدهی انباشته داشت که بعد از چهار سال بدهی آن را به چهارصد میلیارد رساندیم.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: در حال حاضر از آقای پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی و آقای مهریزی شکایت کرده‌ایم زیرا آنها به ما گفته بودند این شرکت ۱۲۰۰ کارگر دارد که نداشت. در بخش ورزش از سال ۸۲ تا ۹۴ هزینه کردم که در کیفرخواست آمده است. گفته شده ۳۰ میلیارد تومان به ورزش داده‌ام که اشتباه است بلکه ۲۵۰ میلیارد تومان به ۱۴ فدراسیون ورزشی برای توسعه ورزش کمک کرده‌ام.

هدایتی گفت: وزیر وقت ورزش و رییس کمیته المپیک من را دعوت می‌کردند و کمک می خواستند و من هم کمک می‌کردند و به آن افتخار می‌کنم. ۱۳ هزار زندانی را آزاد کرده ام که اسناد آن هم موجود است حال به من اخلالگر نظام اقتصادی می‌گویند.

متهم پاسخ داد: تا کنون من به یک مداح پول نداده‌ام اگر یک ریال داده‌ام مدارک آن را بیاورید. مداحان و ذاکرانی که به منزل می آمدند یک ریال هم از من پول نگرفته اند زیرا با آنها از دوران جنگ دوست بودم و آنها نه از من و نه از کس دیگری پول دریافت نمی‌کردند.

هدایتی گفت: آقای تاج از بنده ۲ میلیارد دلار پول گرفته است که آن را هم تأیید کرد. چند بار به تاج گفتم از سپاه و دادستانی مجوز بگیر که از من پول می‌گیری اما او گفت اسم سه نفر را برای دریافت پول معرفی کرده‌ام که آنها گفته‌اند فقط از حسین هدایتی پول بگیر.

حسین هدایتی در ادامه ارائه آخرین دفاعیات خود اظهار کرد: تاج حقوق کی‌روش، پول لباس تیم ملی و ۵ هزار دلار پاداش اعضای تیم ملی را از من گرفت.

وی افزود: البته افتخار میکنم به کی‌روش و کار آن پاداش داده‌ام. زمانی که تیم ملی والیبال با آمریکا بازی داشت داورزنی رییس وقت فدراسیون از طریق دبیر فدراسیون با بنده تماس گرفت و گفت۱۵۰ هزار دلار به عنوان پاداش به ما بده که گفتم ما با لهستان مراودات بانکی نداریم اما بعد از دو ساعت پول را از طریق هلند به هتل هیلتون ورشو انتقال دادم و تیم ملی ما هم آمریکا را شکست داد.

وی افزود: در قرضالحسنه جاوید از سال ۶۵ به هزاران نفر وام داده‌ام اما خودم امروز به خاطر دریافت یک وام با وثیقه، زندانی هستم.

هدایتی اضافه کرد: امروز به من اخلالگر نظامی اقتصادی می‌گویند اما ای کاش می‌شد مسائل جبهه مقاومت و مبارزه با داعش را توضیح می‌دادم.

وی خطاب به نماینده دادستان گفت: شما سراغ کابین همسران ورزشکاران نرو. نمی‌توانی هم بروی زیرا من بدهکار هستم و قول دادم تسویه کنم. برای نشاط مردم و ورزش کشور حاشیه درست نکن.

۴۲۴۲

کد خبر 1242099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مجید IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  دوست عزیز مشکل در منشا این پول هایی هست که شما بذل و بخشش کردید. شما پول از بیت المال گرفتی و یه بخشیش رو برای کسب شهرت و محبوبیت هزینه کردی. کسی نمیگه که شما این 250 میلیارد و ندادی. شما بگو از کجا آوردی.
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  بیت المال در هیچ زمانی مثل الان مورد تاراج قرار نگرفته است.
 • ali@@ IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  سلام این آقای هدایتی این همه سرمایه را از کجا آورده که این همه بذل وبخشش میکند،رزومه ایشان چیست ؟ آیا فرایند سرمایه دارشدن ایشان ناشی از رانت است؟یا ایشان شم اقتصادی قوی دارد؟ به هرحال ایشان یک عنصر مالی است که معلول ساختار فاسد اقتصادی کشور است که باعث بازتولید چنین افرادی میشود بیش از انکه ایشان محاکمه شود(که باید بشود) باید درپی درمان وضعیت نابسامان اقتصادی بود والا هرآیینه باید منتظر یک هدایتی جدید باشیم!!!!
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  مهم این نیست که شما هدیه به کی دادی. مهم اینه این همه پول از کجا آوردی که میتونی انقدر راحت خرج کنی
 • کاربر IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  علی برکت الله سرمایه دار اشطری !ای کاش ماهم کنارتو بودیم !ولک ما کجائیم !!!
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  دمت گرم
 • محمد IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  این بریز و بپاش و حیف ومیل و لفت و ریس از جیب چه کسی بوده اســت؟؟؟؟مال بیت المال و بانک ها را چوب حراج زدی و حالا خود را تبرئه می کنی
 • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  از کیسه خلیفه بخشیدی؟ از کجا آوردی؟ ما که راضی نیستیم. قوه قضائیه محترم متشکر از رسیدگی. راست راست راه میرند دروغ تحویل میدهند این آقا و امثال این دزدها.
 • IR ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  چه خبره تو این مملکت؟!
 • حسین IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  باسلام خداوکیلی اینها به چی عقیده دارند اموال مشتی مردم نداروفقیررا اینطوری .تاج .کیروش پاداش کدام خدارا میپرستند که یکنفردنبال توپ بدود میلیاردر شود یکنفر درسرما وگرما بیل بزند ازروی خانواده خجالت بکشد .مسؤلین یکلحظه فکرکنید روز حسابی هم هست
 • AE ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
  0 0
  داداش داری اشتباه میزنی