جنجال صهیونیست‌ها بر سر ملاقات یک دیپلمات ایرانی

اعتراض و جنجال خبری جریانهای صهیونیستی در آلمان نسبت به دیدار از نمایشگاه «به بیت المقدس خوش آمدید» توسط یکی از دیپلماتهای ایرانی سبب شده تا وزیر فرهنگ و رسانه آلمان در معرض شدیدترین اعتراضات برای عزل ریاست موزه تاریخ یهود آن کشور که یکی از محققان برجسته الهیات یهود است قرار گیرد.

 به گزارش خبرآنلاین در پی دیدار و گفتگوی رایزن بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان با مدیریت موزه تاریخ یهود آلمان و تشریح چگونگی همزیستی اقلیت یهودیان ایرانی برای پرفسور شفر، ریاست موزه، توام با ابراز تمایل برای همکاری مشترک در موضوعات بین الادیان ای همچون برگزاری نمایشگاه های هنری از آثار و حیات فرهنگی جامعه یهودیان ایران، گروه های صهیونیستی و طرفدار اسرائیل در آلمان با اعتراض به خانم مونیکا گروته وزیر فرهنگ و رسانه این کشور نسبت به چرایی این دیدار و اجازه بازدید و تصویربرداری از نمایشگاه  «به بیت المقدس خوش آمدید» که توسط موزه تاریخ یهود آلمان برپا شده است خواهان برکناری رئیس موزه تاریخ یهود آلمان شدند.

شایان ذکر آن که پیش از این نیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی  با ارسال نامه رسمی به صدر اعظم آلمان برای برپایی این نمایشگاه به دلیل اینکه می تواند نشانی از هویت اسلامی قدس را عرضه نماید، واکنش نشان داده بود.

سید علی موجانی رایزن فرهنگی ایران در آلمان

در کمپین و اعتراضات روز جاری گروه‌های لابی صهیونیسم تاکید شده است موزه تاریخ یهود آلمان با اجازه دیدار و ملاقات اعطا شده به رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور از «خطوط قرمز» مورد اشاره ایشان عبور نموده است اعتراض مهم دیگر جریانات سیاسی طرفدار اسرائیل در آلمان به آنچه بازمی گردد که در این گفتگو از سوی دیپلمات ایرانی بیان شده است: تبیین تمایز میان اسلام و داعش به عنوان یک دین آسمانی - رحمانی با  قرائتی خشونت‌طلب و غیر انسانی که داعش نام دارد.

از آنجایی که رایزن فرهنگی در آلمان طی بیان خود تاکید بدان داشته که در دنیای اسلام میان  مفهوم دین و قرائتهای ایدئولوژیک و افراطی جریانهای خشونت طلب تمایزی آشکار وجود داشته و همین امر است که سبب شده تا در احترام به دین آسمانی یهود و اندیشه صهیونیسم تفاوت آشکاری نزد ایرانیان وجود داشته باشد . گزارش کامل این ملاقات در سایت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان قابل بازیابی است.

49311

کد خبر 1242193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =