زندگی دختری که در چاه ۱۸ متری سقوط کرده بود، فیلم می‌شود

امید محمدنژاد که اخیرا در نقش میرزانصیر در سریال «بانوی عمارت» دیده شد، سراغ مستند تازه‌ای رفته که به زندگی دختری می‌پردازد که خبر سقوط او در چاه ۱۸ متری، مدتی تیتر رسانه‌ها بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امید محمدنژاد، بازیگر، عکاس و مستندساز درباره مستند جدید خود به خبرآنلاین گفت: «در مستند تازه‌ام به ساناز داودی‌زاده، دختری می‌پردازیم که در جنوب شهر تهران در چاه ۱۸ متری سقوط می‌کند و به شکل معجزه‌آسایی زنده می‌ماند. ما به زندگی او قبل و بعد از این حادثه می‌پردازیم‌. او بر اساس نذرهای شخصی خودش و خانواده‌اش که برای کارتن خواب‌ها غذا می‌برد، با آن‌ها آشنا شده است اما حالا جامعه هدف او خانواده‌های بدسرپرست هستند و ما در این مستند به زندگی او می‌پردازیم‌.»

او افزود: «طی یک معاشرت خانوادگی خدمت خانواده او از دیرباز ارادت داشتم. برادر او از رفقای صمیمی و حلقه یک من است و در پنج، شش سال گذشته قدری از هم کم خبر بودیم. به این دلیل سراغ ساخت مستند از او رفتم چون همیشه دغدغه‌های اجتماعی داشته‌ام و نگران مسائلی هستم که در اجتماع‌مان رقم می‌خورد و اعتقاد دارم توان اجتماع در تربیت فرزندانمان از توان و زور ما بیشتر است و همیشه به ویژه درباره فرزندان خودم نگران هستم.»

کارگردان مستند «آقا حجت» ادامه داد: «وقتی بعد از سال‌ها دیداری حاصل شد و با جزییات متوجه شدم چه اتفاقی برای خانم ساناز داودی‌زاده رقم خورده، خیلی برایم جالب شد که من چطور می‌توانم ما به ازای تصویری برای این اتفاقات عجیب بسازم. با عباس صالح مدرسه‌ای گپ و گفتی داشتم و او تهیه‌کنندگی کار را پذیرفت. هدفم این بود در این اوضاع نابسامان که کمتر مهربانی می‌بینیم، بدانیم هنوز آدم‌های مهربانی هستند که ایثار می‌کنند و اهل نوع دوستی‌اند.‌»

محمدنژاد در خصوص ساختار اثر خود گفت: «مستندها باید قصه‌گو باشند و ما در سینمای ایران به شدت ضعف قصه‌گویی داریم اما اینکه این قصه چگونه و توسط که گفته می‌شود؟ باید بگویم این مستند دانای کل ندارد و با افراد درگیر این حادثه مثل آتش‌نشان، پرسنل اورژانس، پزشک، خود خانم داودی‌زاده، خانواده و دوستان، کسانی که ایشان به آن‌ها کمک کرده و کاراکتر مستند ما نقش مثبتی روی زندگی آن‌ها داشته است گفت‌وگو کرده‌ایم. روایت این مستند بر دوش بازیگران است که همین آدم‌ها بازیگران مستند ما هستند.»

بازیگر «بانوی عمارت» یادآور شد: «تصویربرداری مستند چندی است آغاز شده و همچنان کارمان ادامه دارد. دوست دارم کار در ماه رمضان که ماه مهربانی است از یکی از شبکه‌های سیما پخش شود و به ارسال آن به جشنواره‌های خارجی هم فکر می‌کنم چون من به شدت مخالف سیاه‌نمایی هستم و معتقدم در این شرایط هم زیبایی‌هایی هست که دوست دارم آن‌ها را به نمایش بگذارم و تصویر درست و وجه متفاوتی از زن ایرانی را نیز نشان بدهم‌. زنی که قوی است و گردن کج نمی‌کند، زنی که محکم و استوار است. تا اینجا برای دلمان کار کرده‌ایم و بعدها برای پخش این مستند رایزنی خواهیم کرد.»

کارگردان فیلم کوتاه «دو پلان از عباس کیارستمی» در پایان گفت: «من به عنوان کارگردان خودم را اولین مخاطب فیلم می‌دانم و سعی می‌کنم صداقت در کارم موج بزند و مخاطب به ما اعتماد کند. هدفم از ساخت این مستند هم، اشاعه فرهنگ نوع دوستی و خودباوری است‌ و می‌خواهم نشان بدهم بزرگترین اتفاقات هم به جای بازدارنده بودن می‌توانند انگیزه بخش باشند. نقش تاثیرگذار زنان را نیز در این کار به تصویر می‌کشم.»

۵۷۲۴۳

کد خبر 1242355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =