سازمان ملل درباره الحدیده طرحی جدید ارائه کرد

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد این سازمان پس از پایان مذاکرات طرف‌های درگیر، طرح جدیدی را برای خروج نیروها از شهر الحدیده ارائه خواهد کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن اعلام کرد سازمان ملل پس از پایان مذاکرات طرف‌های درگیر، طرح جدیدی را برای خروج نیروها از شهر الحدیده ارائه خواهد کرد.

گریفیتس تأکید کرد جزئیات این طرح به زودی در کمیته هماهنگی خروج نیروها به طرف‌های درگیر ارائه می‌شود. وی به تاریخ دقیق خروج نیروها از الحدیده اشاره نکرد. اجرای طرح جدید سازمان ملل برای خروج نیروها از الحدیده می‌تواند نخستین گام به سوی کاهش تنش‌ها در این شهر باشد.

از سوی دیگر، سازمان ملل از پیشرفت به دست آمده در مذاکرات بین طرف‌های یمنی در خصوص الحدیده استقبال کرد.

فرحان حق، معاون سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل با بیان این مسئله گفت: سازمان ملل امیدوار است توافقنامه الحدیده زمینه‌ساز حل و فصل فراگیر در یمن باشد. وی در این خصوص افزود: "مارتین گریفیتس اشاره کرد گفتگوهای سازنده بین طرف‌های درگیر یمنی در جریان است و این مسئله باعث کسب پیشرفت مهمی در راستای اجرای مرحله نخست روند بازآرایی نیروها در الحدیده شده است. جزئیات اجرایی بیشتر به زودی به طرف‌های کمیته سه‌جانبه هماهنگی بازآرایی نیروها در الحدیده ارائه می‌شود تا به تصویب و موافقت برسد".

49311

کد خبر 1242614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =