پیاده محور کردن مسیرها بها دادن به هدف انسان‌محوری است

ایرنا نوشت: استاندار آذربایجان شرقی پیاده محور کردن مسیرها را بها دادن به هدف انسان محوری دانست و گفت: مرکز شهرها بطور معمول به عنوان موزه شهر در نظر گرفته می شود و از ورود خودرو به آن بخش جلوگیری می کنند.

محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح خیابان و پیاده راه ارک با تشکر از اقدام شهرداری تبریز در تکمیل این پروژه ، گفت: مرکز شهر یکی از مناطق پر ازدحام است و برای آرام سازی آن باید اقدامات لازم انجام شود.
وی با بیان اینکه در مرکز شهر بیشترین تردد به صورت پیاده روی است، گفت: افتتاح پیاده راه ارک باید یک شروع برای پیاده محوری در مرکز شهر باشد.
وی اظهار داشت: وجود مسیر امن برای تردد شهروندان و تشویق آنان به پیاده روی به عنوان یک ورزش باید یک هدف برای شهرداری باشد.
پورمحمدی با تاکید بر اجرای اصل شهر آهسته که از مفاهیم شهرسازی به شمار می رود، گفت: تفکر شهر آهسته در واقع آرام سازی و آرامش بخشی به شهر است و باید برای این منظور مبلمان شهری مناسب در این نوع مسیرها وجود داشته باشد تا شهروندان در این مسیر استراحت کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم با بیان اینکه اجرای سریع پروژه نشان می دهد که خواستن توانستن است و اگر انسان بخواهد کاری را انجام دهد حتما می تواند گفت: این مسیرگشایی موجب رضایتمندی اصناف و کسبه خیابان ارک شده است.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه پیاده راهی که برای این خیابان در نظر گرفته شده موجب تشویق شهروندان به پیاده روی می شود، اظهار داشت: امسال محوطه ارک نیز توسط بنیاد مصلی و بدون کمک گرفتن از نهادها سنگ فرش شده است.
وی ادامه داد: تنها بخشی از محوطه مصلی در گذشته برای اجرای یک پروژه خاک برداری شده و ناقص مانده، که تصویر مناسبی ندارد و باید این محوطه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سریعا تعیین تکلیف شود تا همسان با دیگر بخش های محوطه ارک سنگ فرش شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد.
امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنانش به آغاز سال جدید اشاره کرد و گفت: باید همگی تلاش کنیم تا در سال جدید با مهربانی کار کنیم و جامعه مملو از مهربانی باشد.
نماینده ولی فقیه در استان با تبریک سالروز ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر در این مراسم تاکید کرد: برای قدردانی از جایگاه پدر باید اقدام عملی انجام دهیم.
شهردار تبریز هم گفت: از روزی که تیم جدید شهرداری کار خود را آغاز کرده است انسان محوری در تمام پروژه ها را هدف خود قرار داده است.
ایرج شهین باهر اعلام کرد: پس از پیاده راه ارک، چند مسیر دیگر در سال آینده پس از طی مراحل قانونی به پیاده راه تبدیل می شود.
وی ادامه داد: تمام کارهای شهرداری برای انسانهاست و از همین رو باید اولویت در تردد هم با انسان ها باشد.
شهردار تبریز با بیان اینکه امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی فضای همدلی و کارکردن نسبت به گذشته بیشتر فراهم شده است، گفت: هیچ بهانه ای از مدیران برای اینکه کار نکنند قابل قبول نیست.
شهین باهر با تبریک ولادت امام علی(ع) و آغاز سال جدید به شهروندان گفت: خروجی همدلی در مجموعه های مختلف شهرداری تبریز، پروژه هایی بود که امسال تقدیم شهروندان شد و در سال ۹۸ نیز اقدامات و پروژه های بزرگتری اجرا می کنیم.

۴۶

کد خبر 1242721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =