۰ نفر
۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
تصادف مرگ‌بار پراید با اتوبوس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: برخورد یک دستگاه سواری پراید با اتوبوس در کیلومتر ۵۰ محور خور به طبس ۲ کشته و سه زخمی برجا گذاشت.

رئیس اداره هلال احمر خور و بیابانک افزود: این تصادف در ساعت پایانی سال ۹۷ رخ داد که به محض اطلاع نیروهای پلیس، امدادی و اورژانس و راهداری به محل حادثه حاضر شدند.

حسین ایرجی گفت:: در این حادثه یک مرد ۳۹ ساله و دختر ۱۸ ساله سرنشینان پراید در دم جان باختند.

وی خاطرنشان کرد: مصدومان حادثه پس از انتقال به بیمارستان شادن یغمایی شهر خور برای ادامه درمان به نایین اعزام شدند.

به گفته وی جمعیت هلال احمر خوروبیابانک دارای دو پایگاه امداد جاده ای، یک دستگاه ست نجات، ۲ دستگاه کامبی توز، ۲ دستگاه آمبولانس و ۴۵ امدادگر است.

به گفته کارشناسان یکی از عوامل تصادفات در راه‌های خور و بیابانک دو طرفه بودن جاده ها، خستگی و خواب آلودگی رانندگان و عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی به خصوص توجه به جلو است.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.

استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

واژگونی خودرو یکی از چالش‌های اساسی و دنباله دار محورهای کویری ایران سالانه میلیارد ریال به اقتصاد ملی و جامعه خسارت وارد می‌کند.

در زمان حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۵ هزار و ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۲۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی در کشور وجود دارد و
همچنین حدود ۴۷ هزار و ۲۶۳ کیلومتر مربع از مساحت ایران در زمره بیابان و کویر به ویژه در مرکز کشور قرار می‌گیرد.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه شامل ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

این در حالی است که سالانه ۱۷ هزار نفر در اثر سوانح جاده‌ای به خصوص در جاده‌های کویری کشور جان خود را از دست می‌دهند و ۲۵۰ هزار نفر نیز مصدوم می‌شوند.

شهرستان خور و بیابانک در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان قرار دارد.

۴٢٢٣٧

کد خبر 1242847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =