سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها، قانونمند می‌شود؟

ایبِنا نوشت:عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی طرح سپرده‌گذاری ارزی در مجلس برای تبدیل کردن آن به قانون خبر داد.

عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به اهمیت سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها، گفت: در زمینه سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها خلاء قانونی و خلاء اعتماد عمومی داریم.

وی با بیان اینکه قانون صریحی برای سپرده‌گذاری ارزی در سیستم بانکی کشور وجود ندارد، اظهار داشت: از آنجایی که هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد مشخص نیست اگر مردم دلار و یورو در بانک سپرده‌گذاری کنند، چه اتفاقی برای سرمایه آنها می‌افتد.

سپرده گذاری ارزی

وی با اشاره به اینکه در مجلس طرحی برای سپرده‌گذاری ارزی مطرح است، بیان داشت: این طرح یا قانون سپرده‌گذاری می‌تواند با جلب اعتماد عمومی سرمایه‌های ارزی کشور را جذب سیستم بانکی کند و در آن هم نفع سپرده‌گذار دیده شود هم منافع بانک‌ها.

یوسفیان ملا تاکید کرد: قانون می‌تواند اعتماد مردم به دولت و سیستم بانکی را قرص و محکم کند، با این حال طرح سپرده‌گذاری ارزی هنوز در حال بررسی بوده و نهایی نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت: هر زمان این طرح در صحن علنی بررسی و تصویب شود و از سوی دیگر به تایید شورای نگهبان برسد باید از سوی دولت اجرایی و نسبت به جذب سرمایه‌های ارزی در بانک‌ها اقدام شود.

۱۷۲۲۴

کد خبر 1243072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =