میرتاج‌الدینی: عده‌ای نشسته‌اند و فقط از تحریم‌ها می‌نالند

محمدرضا میرتاج الدینی گفت: به جای نشستن و نالیدن از تحریم ها باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد همانند آنچه در بخش صنایع دفاعی صورت گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، رهبر معظم انقلاب در آستانه سال جدید با نامگذاری سال ۹۸ به نام "رونق تولید" تاکید کردند:  تولید اگر چنانچه به راه بیفتد، هم می‌تواند مشکلات معیشتی را حل کند، هم می‌تواند استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین کند، هم می‌تواند مشکل اشتغال را برطرف کند، هم حتی می‌تواند مشکل ارزش پول ملّی را تا حدود زیادی برطرف کند. لذاست که مسئله‌ی تولید به نظر من مسئله‌ی محوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند.

محمدرضا میرتاج الدینی درباره اهمیت نامگذاری سال ۹۸ به نام رونق تولید و وظیفه دستگاه ها در این زمینه به خبرآنلاین گفت: نامگذاری سال جدید به نام رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب در واقع تعیین راهبرد کشور با توجه به وضعیت اقتصادی امروز است. در واقع اگر بخواهیم برای خروج از وضعیت اقتصادی جاری کشور که با مشکلات عدیده ای روبرو است جهت گیری راهبردی داشته باشیم باید در مسیر تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری است به نام رونق تولید حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه نامگذاری سال های اخیر عنوان و جهت گیری اقتصادی داشته است ادامه داد: رونق تولید به طور قطع می تواند موتور و محور حرکت جامعه بوده و نقش پیشران در خروج از مشکلات اقتصادی را ایفا کند، بر این اساس اگر دولت، مردم، مجلس و سایر نهادهای تصمیم گیرنده و تاثیرگذار در جهت حمایت و رونق دادن به تولید گام بردارند موفقیت حاصل خواهد شد.

میرتاج الدینی با بیان اینکه امروز کشور در شرایط سخت تهدید و تحریم قرار دارد بر ضرورت تبدیل تهدید به فرصت تاکید کرد و افزود: وقتی ما به راحتی نتوانیم کالاهای مورد نیاز کشور را به دلیل تحریم ها وارد کنیم تبعا این انگیزه در فعالان اقتصادی و تولید کنندگان ایجاد می شود که همان کالاها را در داخل تولید کنند.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: از سوی دیگربه دلیل افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی واردات به صرفه نبوده و در واقع توجیه اقتصادی برای واردکنندگان ندارد که همین موضوع نیز یک مزیت اقتصادی برای تولیدکنندگان تا در جهت حمایت از رونق تولید استفاده کنند.

میرتاج الدینی با بیان اینکه در حمایت از رونق تولید داخل دو هدف در پیس رو داریم، افزود: نخست تامین نیاز داخلی و دوم نگاه به بازار منطقه است؛ ببینید همسایگی با ۱۵ کشور و برخی کشورها هم با واسطه بازار بزرگی در اطراف ما به وجود آورده که حجم مبادلات آن را تا ۶۰۰ میلیارد دلار تخمین می زنند، اگر ما بتوانیم ۲۰ درصد سهم برای خودمان در این بازار ایجاد کنیم از طریق صادرات تولید ما در داخل رونق پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه نامگذاری سال نباید جنبه شعاری بگیرد، ادامه داد: اگرچه تبلیغات در حدی که نام سال متروک و مشمول مرور زمان نشود ضروری است به طوریکه نام را به گفتمان تبدیل کنند اما همه کارها نباید خلاصه در تبلیغات شود بلکه باید راهکارهای عملی برای تحقق شعار سال در دستور کار قرار گیرد.

میرتاج الدینی دولت و مجلس را مهم ترین دستگاه ها برای تحقق شعار سال خواند و گفت: در این بخش دولت و مجلس باید گام اصلی را بر دارند به این معنی که شرایط کسب و کار از دادن مجوز تا حمایت های عملی را تسهیل کرده ضمن اینکه بخشنامه های غلط را اصلاح کنند تا بتوان به شرایط را برای رونق اقتصادی فراهم کرد. البته اگر ما بتوانیم در هر سه ماه گزارش ملموسی درباره رونق تولید به مردم بدهیم می توانیم درباره تحقق شعار سال واقع بینانه تر اظهارنظر کنیم.

وی با یادآوری اظهارات رهبری دربراه تبدیل فرصت تهدید ها به فرصت ها تاکید کرد: عده‌ای نشسته و فقط از تحریم ها می نالند این در حالی است که باید تحریم ها را به عنوان تهدید تبدیل به فرصت کرد همانند آنچه در بخش صنایع دفاعی صورت گرفته است.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب ادامه داد: تحریم ها در عرصه های نظامی شرایطی را فراهم کرد که متخصصان ایرانی با مدیریت جهادی آن را به فرصت تبدیل کرده و امروز شاهدیم که ایران یکی از قدرتمند ترین کشورهای منطقه در عرصه تولید تسلیحات نظامی بازدارنده است، بنابراین در عرصه‌های اقتصادی به جای ناله کردن از تحریم‌ها باید از تجربیات خودمان بهره برده و آن را تبدیل به فرصت کنیم.

۱۷۲۱۹

کد خبر 1243118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
  0 0
  دقیقا همان کاری که شماها در دولت دهم انجام دادید !!!شرم و حیا هم چیز خوبیست #!
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
  0 0
  کلا مردم فعلی دو دسته هستند. مردم عادی که از تحریمها می نالند و خواص که با تحریمها کاسبی می کنند.
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
  0 0
  اگه هدف صادرات باشه به هیج جا نمیرسید چون تولید ما رقابتی نیست. فقط درامد مردم و بالا ببرید تا مصرف بالا بره و اقتصاد داخل رشد کنه . آمریکا به قدرت مصرفش اوله نه صادرات
 • RO ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  مردم پول ندارن معلومه
 • RO ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  از اول نباید اجازه ی واردات بیهوده رو میدادین
 • RO ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  ای کاش مواردی که صادر میکنین به خارج رو هم به مردم میدادین مثل خاویار
 • RO ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  ما تو بی پولی و بیکاری هم در همه جا اولیم
 • RO ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  ای بابا ما پول نداریم شما میگی جنس تولید کنیم
 • RO ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  برخیفقط به فکر اختلاس هستن چی میدونن تهدید و فرصت چیه
 • RO ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  تکرار دوباره‌ی دولت دهم
 • RO ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  جلوی کسانی که از تحریم کاسبی میکنند رو بگیرین
 • RO ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  ما قدرتمند ترین کشور منطقه‌ایم ممنون که باعث پیشرفت کشور شدین
 • RO ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  ای بابا، کاش دیگه تحرمات ایران تموم بشه
 • RO ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  خسته شدیم از این تحریم
 • RO ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  خدا کنه سال خوبی باشه و تولید افزایش پیدا کنه
 • RO ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  خدا کنه از وضعیت ایده‌آلیستی مسئولین به یک ثبات رئالیست برسیم
 • RO ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  باز راهی برای سرگرم کردن مردم پیدا شد
 • RO ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  یعنی اگر تحریم نبودیم باز به فکر تولید داخلی نمی‌افتادین؟
 • RO ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  خوب تحریم اینجا به نفع شد و گرنه معلوم نیست تا کی باز میخواستین مهر و جا نماز و هفت‌سین چینی وارد کنین
 • RO ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
  0 0
  پس زودتر فکری به حال ارزش پولی کشور کنین