اطمینان رئیس مجلس به کشاورزان آسیب دیده از سیل: خسارت‌ها پرداخت می‌شود

خبرگزاری صداوسیما به نقل از علی لاریجانی نوشت:قانون جدید مدیریت بحران کشور بزودی ابلاغ می شود.

 علی لاریجانی عصر امروز در حاشیه سفر چند ساعته به استان مرکزی و بازدید از برخی مناطق سیل زده شهر اراک افزود:اخیرا قانونی در مجلس در خصوص ساختار مدیریت بحران در کشور تصویب شده است که به زودی ابلاغ خواهد شد .

وی گفت: نحوه مدیریت بحران ،تقویت استان ها از نظر تجهیزاتی و تامین منایع برای اجرای طرح ها ی زیرساختی به منظور کاهش خسارت ها و تامین منابع لازم برای طرح های پیشگیرانه از جمله موارد پیش بینی شده در این قانون است.

رییس مجلس همچنین با اشاره به خسارت های سیل اخیر در استان های شمالی ، غربی و جنوب کشور و مشکلات ناشی از آن تصریح کرد:مهمترین مسئله پیشگیری است به این‌معنی که با توجه به اینکه ما در منطقه خشک قرارداریم ، باید سرمایه گذاری هایی صورت گیرد که بتوان از نزولات اسمانی استفاده خوبی کرد که البته تصمیم گیری هایی در سال گذشته در خصوص بندها و سدها و آبخیزداری انجام شده که همه موثر بوده و لازم است گسترش پیدا کند.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای میزان خسارات وارد شده باید به سرعت تصمیم‌گیری شود افزود:تمام افرادی که در بخش های کشاورزی از بابت مدیریت و مهار روان آب ها خسارت دیدند اطمینان داشته باشند که خسارات آنها پرداخت خواهد شد و در این زمینه جای نگرانی وجود نخواهد داشت.
لاریجانی ادامه داد: مردم برای جبران خسارات تخریب ساختمان ،تاسیسات و محل کسب نگران نباشند چراکه که منابع بلاعوض و منابع با سود اندک برای آنها در نظر گرفته شده است.

کد خبر 1243161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =