گسیل تجهیزات مهندسی، بالگردها و تکاوران ارتش به مناطق سیل زده

فارس نوشت: سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شب گذشته ارسال تجهیزات مهندسی شامل بیل مکانیکی و لودر، ۱۵ دستگاه پمپ قوی تخلیه آب، ۲ هزار تخته پتو، چند هزار کنسرو غذایی، ۵۰۰ تخته چادر و همچنین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش و چندین فروند بالگرد شامل شنوک و ۲۱۴ عازم منطقه شدند.

امیر شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی و سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص خدمات صورت گرفته به زلزله‌زدگان استان‌های گلستان و مازندران گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران به دنبال فرمان فرماندهی معظم کل قوا به ستادکل نیروهای مسلح از آن طریق به مجموعه ارتش اقدامات کمک‌رسانی خود را به مناطق زلزله‌زده از شب گذشته گسترش داده است.

وی افزود: از ۲۷ اسفند ماه که مردم در کولاک، برف و بوران گرفتار بودند، اما ارتش از همان زمان به مردم کمک‌رسانی کرده و حضور جدی داشت ضمن اینکه یگان‌های مستقر در منطقه گلستان و مازندران هم به کمک مردم شتافته و امکانات زیادی را برای خدمات‌رسانی به آنها بسیج کردند ولی بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل‌قوا این خدمات‌رسانی گسترش پیدا کرده و از شب گذشته امکانات و تجهیزات مورد نیاز استان گلستان و استان مازندران با دستور فرماندهی کل ارتش به این مناطق گسیل شده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شب گذشته ارسال تجهیزات مهندسی شامل بیل مکانیکی و لودر ۱۵ دستگاه پمپ قوی تخلیه آب، ۲ هزار تخته پتو، چند هزار کنسرو غذایی، ۵۰۰ تخته چادر و همچنین بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش و چندین فروند بالگرد شامل شنوک و ۲۱۴ عازم منطقه شدند.

وی گفت: نیروی دریایی ارتش هم با تعدادی از قایق‌های جیمینی و ۱۰ تیم غواصی سه نفره، ۲ کامیون شامل نیازهای اولیه غذایی، دارویی و بهداشتی به همراه دو فروند بالگرد نیروی دریایی به منطقه عازم شده‌اند.

امیرتقی‌خانی تصریح کرد: تیپ‌های متحرک هجومی ۱۳۰ و ۲۳۰ نیروی زمینی ارتش و قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ گرگان فعالیت‌شان بیشتر از گذشته شده است و تکاوران و تفنگ‌داران نیروی دریایی ارتش به همراه آنها در منطقه به دنبال توسعه خدمات‌رسانی و تأمین امنیت آن منطقه و نیازهای دیگر هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیر سرتیپ‌ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش به منطقه اعزام شده‌اند تا نظارت دقیق‌تری بر چگونگی کمک‌رسانی و هدایت نیروها در مناطق سیل‌زده داشته باشند ضمن اینکه پادگان‌های گرگان، نوده، دوآب و بجنورد از مجموعه نیروی زمینی ارتش آماده اسکان مردم عزیز سیل‌زده هستند.

وی با اشاره به ابلاغیه ستاد فرماندهی کل ارتش به فرماندهان ارشد ارتش در استان‌های لرستان، خوزستان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مناطقی که بر اساس اعلام سازمان هواشناسی احتمال وقوع سیلاب‌ها و مشکلات جوی وجود دارد، گفت: بر همین اساس پیش‌بینی‌های لازم از سوی فرمانداران ارشد نظامی این مناطق صورت گرفته است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امدادرسانی مجموعه ارتش از ۲۷ اسفند آغاز شده بود و تا زمانی که نیاز باشد خدمات‌رسانی به مردم را ادامه خواهیم داد که تخلیه آب، پخت هزاران قرص نان، توزیع آب معدنی، کنسرو، حضور دو بالگرد، قبل از صدور فرمان‌های اخیر انجام شده بود و نیروهای انسانی ارتش در مناطق مختلف حضور داشتند.

وی گفت: فرمانده ارشد ارتش در منطقه چند روزی است که فعالیت‌های  خود را برای توسعه خدمات‌دهی به مردم و تأمین نیازمندی‌های آنان متناسب با نیاز ستاد مدیریت بحران مستقر در استان‌های شمالی انجام داده است ضمن اینکه مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران تا هر زمانی که نیاز باشد و ستاد بحران تشخیص دهد هم در منطقه حضور داشته و هم به خدمات‌دهی به مردم اقدام خواهد کرد.

وی گفت: تمرکز خدمات‌دهی ارتش در مناطق سیل‌زده  استان گلستان و به خصوص آق‌قلا، گمیشان و دیگر شهرها است اما چنانچه که لازم باشد امکانات لازم را به دیگر بخش‌ها گسترش خواهد داد.

امیر تقی‌خانی گفت: از شب گذشته که با مجموعه فرماندهان ارتش تماس‌هایی را برقرار کرده‌اند همه این عزیزان برای توسعه خدمات‌دهی به مردم و تأمین نیازهای آنان بسیج شده‌اند. البته این کمک‌رسانی از سوی تمامی نیروهای مسلح بوده است به طوریکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج مستضعفین و همه دستگاه‌های نظامی در این حوزه کمک‌رسان دستگاه‌های دولتی و مردم شریف ایران بوده‌اند و مانند دیگر صحنه‌ها دست در دست یکدیگر داده و تلاش داریم تا گوشه‌ای از آلام مردم را کم کرده و کمک‌رسان مردم بوده.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1243597

برچسب‌ها