آیت‌الله سبحانی: وقوع سیل در مازندران و گلستان که طبیعت بارندگی دارند، قابل توجیه نیست

ایرنا نوشت: آیت الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید، حل هرچه سریع تر مشکلات سیل زدگان در استان های مازندران و گلستان را خواستار شد.

آیت الله جعفر سبحانی روز یکشنبه در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از پیش بینی نکردن حادثه سیل شمال کشور افزود: اگر سیل در استان کویری مثل یزد رخ می داد، قابل توجه بود؛ اما در مازندران و گلستان که طبیعت بارندگی دارند، قابل توجیه نیست.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از تبلیغ سفر در این ایام خاطرنشان کرد: حجم بالای سفر باعث به وجود آوردن تصادفات می شود. شماره تلفن ۱۱۰ پلیس برای مردم، نعمت بزرگی است؛ برمبنای فرمان امام علی(ع) به مالک اشتر، رضایت خواص ملاک نیست؛ بلکه کوشش کنید، رضایت عموم مردم را به دست آورید که الحمدالله از این بابت موفق بوده اید.

طی روزهای گذشته به دلیل بارش مستمر باران در استان های شمالی کشور به ویژه مازندران و گلستان، مردم شهرها و روستاهای این ۲ استان با مشکل سیل و آبگرفتگی شدید مواجه و متحمل خساراتی شده اند.

تصادف ها ۱۵ درصد کاهش داشته است
 

فرمانده نیروی انتظامی کشورنیز در دیدار با مراجع عظام در قم، به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کرد و گفت: زیرساخت راه ها، ایمنی خودروها و فرهنگ سازی سه عامل کاهش تصادفات است.
سردار حسین اشتری همچنین وضعیت اقتصادی را عامل افزایش سرقت در یک سال گذشته دانست.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1243630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =