۰ نفر
۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
بازار وکیل شیراز را آب گرفت

ایرنا نوشت: بارندگی دوشنبه پنجم فروردین 98 شیراز منجر به آبگرفتگی بازار وکیل شیراز شد.

نماینده بازاریان در بازار وکیل شمالی دوشنبه در این باره گفت: در پی بارندگی شدید امروز آب وارد بازار وکیل شد و به دلیل عدم وجود چاه دفع آب سطحی مناسب در این مجموعه آب توسط کسبه به داخل کانال تاسیسات زیر سازه بازار وکیل هدایت شد.
علی اکبر عبدالهی مدعی شد: در جلسه ای که دو هفته پیش در فرمانداری شیراز برگزار شد، بازاریان بازار وکیل اعلام کردند که این محل به چاه خروج آب سطحی نیاز دارد اما مسئولان مربوطه عنوان کردند که بازار احتیاج به شستن و چاه آب ندارد.
نماینده بازاریان در بازار وکیل شمالی با بیان اینکه در دو طرف این بازار دو کوچه و معابری وجود دارد که در زمان بارندگی و سیل آب را به داخل بازار هدایت می کند، گفت: از گذشته در بازار وکیل چاه وجود داشته اما در پی بهسازی و کف سازی که در سالیان اخیر در این محل انجام شده این چاه ها مسدود و به جای آن چند چاه جدید احداث شد که دهانه ورودی آن بسیار کوچک و اندازه سکه 500 تومانی است و توانایی دفع آب سطحی در زمان بارندگی و سیل را ندارد.
او عنوان کرد: در پی ورود آب به بازار وکیل ،امروز بازاریان به ناچار این آبها را به داخل کانال تاسیسات هدایت کرده اند که در این محل انباشته شده و راه خروجی ندارد و باید به وسیله تجهیزات مناسب تخلیه شود.
عبدالهی افزود: ارتفاع سطح مغازه ها تا کف بازار حدود 80 سانتی متر است و اگر این آبها به داخل شبکه تاسیسات هدایت نمی شد امکان آن وجود داشت که به داخل مغازه ها نفوذ کند.
بازار وکیل با شماره 924 در تیرماه سال 1351 در فهرست میراث ملی به ثبت رسید. این بازار حدود 250 سال پیش به فرمان کریم خان زند بنا نهاده شد و با سقفی به ارتفاع 11 متر، بلند ترین بازار قدیمی ایران محسوب می شود که البته هم اکنون به دلیل خاکریزی کف این بازار ارتفاع طاق ها به 10 متر کاهش یافته است.
شهر شیراز در روز دوشنبه شاهد بارش باران بود که بنا بر اعلام هواشناسی تا ساعت 12 ظهر، حدود 15 میلیمتر بود. شدت این بارش ها منجر به بروز خساراتی در شهر شیراز از جمله برخورد خودروها در دروازه قرآن شد.
4242

کد خبر 1244030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =