مراکز خدماتی-رفاهی در بستر رودخانه‌های شمیرانات تخلیه شد

ایرنا نوشت: فرماندار شمیرانات اعلام کرد: با توجه به بارش شدید باران و احتمال وقوع سیلاب، تمامی رستوران ها و مراکز خدماتی- رفاهی موجود در بستر رودخانه های این شهرستان تخلیه شد.

«سیاوش شهریور» عصر دوشنبه در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران شمیرانات در محل شهرداری لواسان اظهارداشت: با توجه به اخطار سازمان هواشناسی و پیش بینی تداوم بارش ها تا ۴۸ ساعت آینده، توقف در مراکز خدماتی- رفاهی موجود در بستر رودخانه های درکه، دربند، لواسان و فشم ممنوع است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شمیرانات ضمن اعلام اینکه این شهرستان به علت چرای بی رویه دام، از بین رفتن مراتع و فرسایش شدید خاک در دامنه های البرز مدام با خطر سیلاب بهاره مواجه است افزود: باتوجه به تجربه سیلاب خرداد سال ۹۷، تمامی نیروهای امدادی و خدماتی شهرستان برای پیشگیری از وقوع سیلاب بویژه در لواسان آماده باش هستند.

وی از احتمال مسدود شدن گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران) تا روز چهارشنبه خبر داد.

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: شهروندان از سفرهای غیرضروری بویژه به مناطق گردشگری طبیعی این شهرستان تا مساعد شدن شرایط آب و هوایی بپرهیزند.

شهریور بیان کرد: با توجه به خطرهای احتمالی پیش رو هیچگونه تعللی از سوی اعضای ستاد مدیریت بحران پذیرفته نیست و تمامی مسئولان باید در محل خدمت خود حضور مستمر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی سالن های ورزشی و اماکن خدماتی در سطح شهرستان آماده باش برای ارائه خدمات در مواقع بحران هستند.

شهرستان شمیرانات در دامنه های البرز متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.

۴۲۴۲

کد خبر 1244119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =