روز مهم فوتبال ایران؛ با بازوبند مشکی پیش به سوی المپیک

تیم ملی امید ایران عصر امروز و از ساعت 18:45 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی امید عراق خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امروز برای فوتبال ایران روز مهمی است. تیم ملی امید ایران در راه رسیدن به المپیک 2020 توکیو و برای این که خیال خود را برای صدرنشینی و صعود به دور بعدی بازی ها راحت کند، باید در دیداری سخت از سد عراق عبور کند.

عراقی که در حال حاضر با 6 امتیاز و تفاضل گل مثبت 7 در صدر جدول گروه قرار دارد و ایران با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده دوم گروه ایستاده است. در دور اول انتخابی المپیک، از هر گروه تیم های اول به طور مستقیم راهی دور بعد خواهند شد و 5 تیم برتر دوم گروه های 11گانه هم راهی دور نهایی مسابقات مقدماتی المپیک در تایلند خواهند شد. شرایط اما برای تیم های دوم اصلا آسان نیست و حتی ایران با کسب 7 امتیاز هم ممکن است از این رقابت ها حذف شود و به مرحله بعدی راه نیابد.

سایر تیم های دوم حاضر در دیگر گروه ها علاوه بر اینکه مثل ایران 6 امتیازی هستند، از تفاضل گل خوبی هم برخوردارند و همین کار را برای شاگردان جوان کرانچار سخت خواهد کرد.

با همه این اوصاف هیچ راهی جز شکست عراق وجود ندارد. ایران برای اینکه خیال خود را راحت کند و اجازه ندهد کار به اما و اگر بکشد، باید در ورزشگاه آزادی از سد تیم قدرتمند عراق عبور کند و صدرنشین شود.

4 سال پیش هم ایران درست در بازی آخر مقابل رقیب مستقیم خود برای صعود یعنی عربستان در ورزشگاه آزادی تن به شکست داد و در گروه دوم شد اما توانست راهی مرحله بعدی شود اما در این دوره و با توجه به جدول سایر گروه ها، هیچ تضمینی برای صعود به عنوان تیم دوم حتی با کسب مساوی مقابل عراق هم وجود ندارد و شاگردان کرانچار در خانه فقط باید به برد فکر کنند.

بازیکنان جوان و آینده دار تیم ملی امید که قرار است امروز با بازوبند مشکی به یاد جان باختگان حادثه تلخ سیل به مصاف حریف بروند، باید دست به کاری بزرگ بزنند و مثل دو بازی قبل با ارائه نمایشی هجومی، بتوانند عراق مدعی را شکست دهند.اتفاقی که کاملا در دسترس است و در این میان امیدهای ایرانی به حمایت هواداران هم دل خوش کرده اند.هوادارانی که قطعا با توجه به اهمیت بالای بازی عصر امروز آینده سازان فوتبال ایران را تنها نخواهند گذاشت و با حضور در ورزشگاه آزادی از آن ها حمایت خواهند کرد.

254 251

کد خبر 1244388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =