استاندار تهران: نگرانی اصلی ما در مورد روددره‌هاست/ اگر همکاری مردم را داشته باشیم موفقیت ما صددرصدی است

ایرنا نوشت: استاندار تهران گفت: نگرانی اصلی ما در مورد 6 روددره پایتخت است که باید به سرعت لایروبی و موانع پیش روی مسیر آب رفع شوند.

انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان و شهر تهران افزود: ما باید با نگاه خاص کارشناسی و علمی که برای برنامه ریزی قبل و حین بحران لازم است را تدارک ببینیم.

وی یادآورشد: در این شرایط مرخصی مدیران دستگاه های دولتی را لغو کردیم و خواستیم تا زمان وجود چنین بحرانی در محل خدمت حضور داشته باشند.

محسنی بندپی اظهار داشت: دستگاه های خدمات رسان هم اعلام آمادگی کردند تا در صورت وقوع بحران بتوان از شرایط عبور کنیم.

استاندار تهران گفت: تا پایان برگشت به شرایط عادی این وضعیت و آماده باش استمرار دارد و بخشنامه ای از سوی رئیس جمهور معاون اول و وزیر کشور ابلاغ شده تا 24 ساعته در محل خدمت باشیم و دسترسی به مدیران دشوار نباشد.

وی خاطر نشان کرد: در کنار رودخانه هیچ خودرویی نباید توقف داشته باشد و اگر خودرو ساکنان منطقه است به داخل منازل منتقل شود.

محسنی بندپی ادامه داد: در مورد سدهای استان تهران هیچ نگرانی وجود ندارد و حتی در بخشی فقط نیمی از سدها پر شده است.

استاندار تهران بر لزوم رصد مستمر 6 روددره کن، فشم، دربند، گلاب دره، فرحزاد و خرگوش دره برای رفع موانع پیش روی آب و جلوگیری از توقف و پارک خودروها در اطراف آن تاکید کرد.

وی اضافه کرد: در کنار این روددره ها موانعی هست که باید خودروهای خدمات رسان حضور داشته باشند و به سرعت مسیر را باز کنند.

محسنی بندپی تصریح کرد: یک بارش سه ساعته داریم و احتمال اینکه پهنه بارش سه ساعته به 10 دقیقه هم برسد وجود دارد و این آمادگی را باید داشته باشیم، به سرعت هشدار ها را دریافت کنیم.

استاندار تهران بر لزوم اطلاع رسانی مستمر به مردم تاکید کرد و گفت: مردم اطراف این مناطق را مطلع و هشیار کنیم و امروز یک اعتبار سنجی روی این سامانه داشته باشیم تا نسبت به حفظ جان مردم اقدام کنیم و جاهایی که لازم است این اطلاعات به مردم منتقل شود تا خسازت فیزیکی و سازه ای هم نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر همکاری مردم را داشته باشیم موفقیت ما 100 درصدی است و اگر نتوانیم آنان را همراه کنیم و ترس و دلهره و تشویق را شاهد باشیم اقدامات ما تاثیرگذاری لازم را نخواهد داشت.
۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1244410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =