نوبخت: کمک بلاعوض ۷۱۰ میلیارد تومانی برای سیل‌زدگان/ خسارت خودروهای فاقد بیمه را می‌دهیم

شبکه خبر نوشت: رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان خبر داد.

محمد باقر نوبخت در ارتباط با خبر ۲۱ شبکه یک سیما گفت: این کمک ها در قالب ۵۸۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی پرداخت می شود.
وی افزود: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت نیز برای آسیب دیدگان از سیل در نظر گرفته شده است که سازمان برنامه و بودجه مابه التفاوت سود این تسهیلات را به بانک ها پرداخت می کند.
نوبخت با اشاره به سیل شیراز گفت: مشکلات استان فارس به ۴ گروه تقسیم شده است.
وی افزود: بررسی علل بروز حادثه، بررسی مناطق حادثه خیز دیگر و پیشگیری از وقوع حادثه، تسریع درمان مصدومان در مراکز درمانی و جمع آوری همه خودروهای آسیب دیده به وسیله نیروی انتظامی در یک محل از اقدامات ستاد مدیریت بحران استان فارس است.
نوبخت گفت: ۵ میلیارد تومان به استان فارس برای پرداخت نقدی به مسافرانی که از سیل آسیب دیده اند و قصد بازگشت به مناطق خود را دارند اختصاص یافت که تاکنون بیش از نیمی از این مبلغ به خسارت دیدگان پرداخت شده است.
وی افزود: دولت خسارت خودروهایی که از این سیل آسیب دیده اند و مشمول بیمه نمی شوند پرداخت می کند و خودروهایی که بیمه هستند نیز بیمه، خسارات آنها را می دهد.
 
۱۷۲۳۱
کد خبر 1244581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جمشید US ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  0 0
  چرا باید هزینه افراد بی تدبیر از بیت المال داده شود. آیا من که بیمه بدنه خریده ام با آن کسی که حاضر نیست از جیبش هزینه کند یکی هستیم؟ آسیب دیدگان باید علیه مسئولین مسبب شکایت کرده و خسارت را از آنها بگیرند نه اینکه از جیب مردم هزینه شود.
 • IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  0 0
  از جیب کی خسارت خودروهای که بیمه نیستند را می دهید؟
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
  0 0
  ما هم باید کشته بدیم هم دیه و هم خسارت ببینیم هم کسانی که خودروهای گران قیمتشان آسیب دیده و بیمه بدنه نداشته اند پولش را ما باید بدهیم!!!