۰ نفر
۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
احتمال استعفای ترزامی قوت گرفت

ایرنا نوشت: منابع انگلیسی روز چهارشنبه گزارش دادند که نخست وزیر انگلیس به هم حزبی های خود اعلام کرد در صورت موافقت پارلمان با طرح مورد نظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا از مقام خود کناره گیری خواهد کرد.

وی این اظهارات را پس از آن مطرح کرد که استیون بارکلی وزیر برگزیت ساعاتی پیش اعلام کرد که دولت قصد دارد تا برای سومین بار طرح برگزیت را روز جمعه دوباره به رای بگذارد.
اتحادیه اروپا تا پایان این هفته به ترزا می فرصت داده تا طرح برگزیت را در پارلمان به تصویب برساند. اگر این طرح رای نیاورد بروکسل فقط دو هفته (12 آوریل) به لندن فرصت اضافه خواهد داد که طرح متفاوتی پیشنهاد کند یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود.

بر اساس گزارش هایی که از داخل نشست حزب محافظه کار به رسانه ها درز کرده، ترزا می گفته است: می دانم این تمایل وجود دارد که برای مرحله بعدی مذاکرات برگزیت رهبر جدیدی روی کار باشد و من هم مقاومتی نخواهم کرد. اما پیش از آن نیاز است که طرح موجود به تائید پارلمان رسیده و برگزیت را اجرا کنیم.


وی افزود: من آمادگی دارم تا برای منافع کشور زودتر از موعد از مقام خود کناره گیری کنم. اما از حضار تقاضا دارم از طرح دولت حمایت کنید تا وظیفه تاریخی خود را به پایان برسانیم.
به این ترتیب اگر طرح برگزیت «ترزا می» روز جمعه به تائید پارلمان برسد، انتظار می رود او 22 ماه می، مصادف با آخرین ضرب الاجل اتحادیه اروپا برای جدایی انگلیس، از مقام خود کناره گیری کند. با این حال رسانه های انگلیسی می گویند نخست وزیر هنوز تاریخ دقیق استعفای خود را اعلام نکرده است.

این تحولات در حالی صورت می گیرد که نمایندگان مجلس عوام انگلیس، دوشنبه گذشته به طرحی رای دادند که قدرت تصمیم گیری درباره برگزیت از دولت به پارلمان منتقل شود. آنها یک ساعت دیگر قرار است در چند طرح مختلف درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رای گیری کنند.

49311

کد خبر 1244859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  0 1
  ایشون هم زمین بخوره خوشحال می شم. خیلی برای ریاست جمهوری ترامپ ذوق کرد
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۸
  0 1
  متاسفانه خبرنگار صدا سیما اونجا در مصاحبه نمی پرسد که این دولتی که این بد بختی را سر شما آورده میدانید جنگ و خون ریزی برای مردم یمن با فروش اسلحه به بار آورده ، آیا وقتی از دولت خود بابت حمایت از عربستان کودک و جنایتکار جنگی حمایت میکنید و اعتراضی ندارید فکر میکنید نباید از همین دولت خود ضربه بخورید؟ هرچند اونها دین ندارند ولی اگر عقل داشته باشند میتوانند تشخیص بدهند که دولتی که طرز فکرش حمایت از جنایتکار است برای مردمش چیز خوبی ارمقان ممی دهد