رئیس جمهور از سدهای دز و کرخه بازدید می‌کند

ایرنا نوشت: استاندار خوزستان گفت: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی فردا جمعه برای بررسی وضعیت سیلاب در خوزستان به این استان سفر خواهد کرد تا از نزدیک در جریان کارها قرار گیرد.

غلامرضا شریعتی گفت: در این سفر که تعدادی از وزرا، رییس جمهوری را همراهی خواهند کرد از سدهای دز و کرخه بازدید کرده و وضعیت ورودی و خروجی سیلاب به این سدها را از نزدیک مشاهده و بررسی می کند. پس از بازدید از این سدها و نیز نقاط حادثه خیز استان نشست ستاد مقابله با بحران در استانداری تشکیل خواهد شد تا تصمیمات لازم برای جلوگیری از سیل احتمالی در استان گرفته شود.

وی گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده تاکنون سیلاب ها در استان مدیریت شده و هیچگونه مشکلی برای شهروندان خوزستانی به وجود نیامده است چرا که استان خوزستان در پایین دست استان های لرستان و چهار محال و بختیاری قرار دارد که بارش های نسبتا زیاد و سیل آسائی را طی روزهای گذشته داشته اند.

استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر ورودی آب سد کرخه بیش از یک هزار و ۸۰۰ متر مکعب بر ثانیه است و خروجی آن تنها ۶۲۴ متر مکعب بر ثانیه می باشد و ورودی سد دز نیز ۲ هزار و ۵۸۱ متر مکعب بر ثانیه می باشد در حالیکه خروجی آن یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب بر ثانیه است که به دلیل پر شدن حجم زیادی از این ۲ سد احتمالا در ساعات آتی خروجی آن افزایش می یابد.

به گفته وی، در حال حاضر از حجم ۲.۶ میلیارد متر مکعبی سد دز حدود ۲.۴ میلیارد متر مکعب آن پر شده است و در صورت مدیریت نکردن خروجی ما بقی حجم خالی آن به سرعت پر خواهد شد که در این صورت مجبور خواهیم شد حجم بیشتری از آب سد را خارج کنیم.

استاندار خوزستان تاکید کرد: در حال حاضر حجم سد کرخه نیز به بالای پنج میلیارد متر مکعب آب رسیده که کمتر از ۱۰۰ میلیون متر مکعب از حجم آن خالی مانده است که لازم است برای مدیریت کردن سد خروجی آب آن بیشتر شود.

۶۰۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1245087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =