۰ نفر
۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
هزینه تفریح در ایران چقدر افزایش یافت؟

هزینه تفریح برای خانوارهای ایرانی طی یک سال اخیر بسیار بالا رفته به نحوی که تورم سالانه بخش تفریح و فرهنگ کشور در بهمن ماه سال ۹۷ به ۳۸ درصد رسیده است.

به گزارش خبرانلاین به نقل از تجارت نیوز در ۱۱ ماه نخست سال ۱۳۹۷ بیش از ۷۴ واحد به شاخص قیمت تفریح و فرهنگ افزوده شده و به ۱۸۵٫۴ رسیده است.

با وجود تعطیلات نوروزی، تورم سالانه تفریح و فرهنگ خانوارهای ایرانی در فرودین ماه سال ۱۳۹۷ معادل ۷٫۷ درصد بوده، اما تحریم‌ها و نوسانات قیمتی به طور مستقیم روی این شاخص در بهمن ماه تاثیر پنج برابری داشته است. تورم این بخش در بهمن ماه به رقم ۳۸ درصد رسیده است.

تورم سالانه تفریح و فرهنگ در دی ماه سال ۱۳۹۷ پنج واحد کمتر از بهمن ماه و معادل ۳۳ درصد است.

در مقایسه شاخص‌های تورم دو ماه فروردین و بهمن سال ۱۳۹۷ در بخش تفیرح و فرهنگ، بیشترین تغییر متعلق به تورم نقطه به نقطه است.

تورم نقطه به نقطه تفریح و فرهنگ در فروردین ماه سال ۱۳۹۷ معادل ۹٫۲ درصدبوده، اما تورم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به بهمن ماه سال ۱۳۹۶ معادل ۶۷٫۸ درصد است.

در میان کالاهای مصرفی مناطق روستایی دخانیات با ۱۵۱٫۷ درصد بیشترین و مسکن با ۱۷ درصد کمترین تورم نقطه به نقطه بهمن ماه سال ۱۳۹۷ را به خود اختصاص داده‌اند.

شاخص قیمت تفریح و فرهنگ در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل ۱٫۱ درصد رشد داشته است. این رقم در مقایسه با دیگر اقلام مصرفی بهمن ماه در میانه جدول قرار دارد.

هزینه تفریح

تورم سالانه تفریح و فرهنگ در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به ۳۸ درصد رسید.در میان شاخص‌های تورم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ مناطق شهری متحمل تورم بیشتری هستند.

تفریح و فرهنگ خانوارهای ایرانی در مناطق شهری از اسفند ماه سال گذشته تا بهمن ماه سال ۱۳۹۷ پرهزینه‌تر بوده است. در حالی که تورم سالانه بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در مناطق روستایی ۳۶٫۹ درصد بوده، تورم شهری به تورم کل کشور نزدیک بوده و معادل ۳۸٫۳ درصد است.

کمترین تورم ماهانه بهمن ماه نیز ابتدا مربوط به آب، برق و سوخت با منفی ۰٫۱ درصد و در مرتبه بعدی شیر، پنیز تخم مرغ با تورم صفر درصدی است.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1245124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =