۲ پدیده سیاست ایران در سال ۹۷/ از آتش به اختیاران اصولگرا تا تجدیدنظرطلبان اصلاح‌طلب

سعید آجرلو سردبیر مجله مثلث در توئیتی نوشت: آرایش سیاسی تغییر کرده، تغییراتی که تاثیرات فراوانی در معادلات سال تعیین کننده ۹۸ خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین، متن این توئیت به شرح زیر است:

سال ۹۷ برای سیاست ایران ، خاص بود؛ یک سال میانه. بعد از انتخابات نود و شش و قبل از انتخابات نود و هشت .در سطح سیاسی این سال برای اهل سیاست و اهل تحلیل پدیده هایی قابل تاملی نیز داشت .

آرایش سیاسی تغییر کرده است ، تغییراتی که البته تاثیرات فراوانی در معادلات سال تعیین کننده نود و هشت خواهد داشت.

بحران نمایندگی موجب شده که در میان بدنه  اصول گرایان ، جریان جهادی یا جریان  آتش به اختیار رفته رفته دست بالا را پیدا کنند.  از دیگر پدیده های سیاست در سال ٩٧. این جریان خود را از سطح اجتماعی به سطح سیاسی می رساند.

حد واسط براندازان و اصلاح طلبان عمل گرا، گروهی از اصلاح طلبان رادیکال مانند حجاریان و زیدآبادی قرار دارند که اکنون می توان آنها را  تجدیدنظرطلب یا  تحول خواه نامید. این گروه پدیده سیاست در سال ٩٧ هستند؛ با رویکرد  اصلاح طلبی اجتماعی. متفاوت از سایر اصلاح طلبان.

تجدید نظر طلبان برای انتخابات مجلس فعلا بیشتر به تحریم تمایل دارند و معتقدند اصلی ترین چالش  بحران نمایندگی است.  نئو اصلاح طلبی نوعی انزواگرایی را ترویج می کند و منتقد مشارکت  اصلاح  طلبان عملگرا در انتخابات مجلس است. تا حدودی شبیه انتخابات ٨٤.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1245215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =