اشتباه شیراز در خیابان‌کشی روی مسیل‌ها در تهران هم تکرار شده؟/ واکنش مهدی چمران

تسنیم نوشت: رئیس سابق شورای شهر تهران به اظهارت عجیب عضو شورای شهر تهران در رابطه با اشتباه احداث بزرگراه امام علی (ع) و نیایش واکنش نشان داد.

مهدی چمران  با اشاره به نامه مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران به شهردار تهران در ارتباط با احداث برخی از بزرگراه‌ها و بوستان‌ها اظهار کرد: در این نامه آمده است که  برای ساخت برخی بزرگراه ها همچون نیایش و امام علی (ع) و برخی بوستانها همچون نهج البلاغه و جوانمردان عیناٌ همان اشتباه ساخت جاده و بوستان بر روی "مسیل دروازه قرآن شیراز" تکرار شده است، که این اظهارات بسیار عجیب و غیر منطقی است.

وی تصریح کرد: اگر قرار بر این بود که در مسیل‌ها راه و جاده‌ای ساخته نمی‌شد الان تهران باید بیابان باشد، به عنوان مثال خیابان شریعتی در گذشته مسیل بوده، اما نکته‌ای که حائز اهمیت است که در ساخت بزرگراه و بوستان باید فضای لازم برای طبعیت و بارش باران در نظر گرفته شود.

چمران گفت: در بزرگراه امام علی (ع) بر خلاف نظر دوستان مسیر لازم برای هدایت آب در نظر گرفته شده و می‌توان به رودخانه ای‌ که در این بزرگراه است، اشاره کرد علاوه بر اینکه در سایر پروژه‌های عمرانی نیز به این موضوع به صورت ویژه توجه شده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران ادامه داد: حتی در بوستان نهج البلاغه که مدنظر دوستان است نیز با کاشت درخت از بروز سیل و آب گرفتگی جلوگیری می‌شود و در واقع رعایت چنین مواردی نه به دوره مدیریت قالیباف حتی به شهرداران گذشته نیز بر می‌گردد.

۴۲۴۲

کد خبر 1245232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • متین IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  شما کلا خوبی هر چی اتفاق بد بیفته گردن مدیران اصلاح طلبه
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  بهتر است این مسایل را از کارشناسان محیط زیست و‌شهر سازی سوال شود . اقای چمران چنین تخصصی نداره که اظهار نظر میکنه.
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  عذر بد تدتر ازگناه اصل کارها غلط است
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  اگر اینگونه هست . پس چرا بزرگراه امام علی را پلیس بست ؟ چون هیچ کس مسئولیت سیل رو نمی پذیرد .
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  به حرف های چمران اعتماد نداریم. خواهشا این موضوع را بررسی کارشناسی کنید و اگر لازم است مسیرهای حرکت آب برای این بزرگراه ها طراحی و اجرا کنید. امثال چمران نگران مردم نیستند چون حقی برای مردم قائل نیستند.
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۹
  0 0
  متاسفانه همیشه توجیهی برای اشتباه دارند اگر راست میگویند: ضمیمه زیست محیطی گزارش توجیه فنی بزرگراه های مذکور مذکور که قبل از ساخت باید ارائه میشد را نشان دهند.