محمد نوازی: برنده این دربی قهرمان لیگ است

هافبک اسبق استقلال پیش‌بینی‌اش از دربی ۸۹ را اعلام کرد.

امیرمحمد سلیمانی: محمد نوازی برای استقلالی ها خاطرات شیرینی را رقم زده است. نوازی فوتبالش را از همان ابتدا در استقلال آغاز کرد و سال ۱۳۶۹ به تیم جوانان راه یافت. درخشش او در پیراهن استقلال باعث شد تا آبی ها به او لقب «بکام آسیا» را بدهند. شاید به‌یادماندنی‌ترین لحظه نوازی برای استقلالی ها گل دیدنی او در دربی معروف سال ۷۹ است. با محمد نوازی درباره دربی ۸۹ تهران گفت‌وگو کرده‌ایم.

این دربی به معنای واقعی هیجان انگیز و حساس است.
حال و هوای این دربی نسبت به بازی های قبلی دو تیم خیلی متفاوت است. تفاوت اصلی اما در سرنوشت برنده آن است. به نظرم قهرمان این بازی قهرمانی اش در لیگ را قطعی می کند. این اتفاق برای استقلال به دلیل بازی های چند هفته اخیر محتمل تر است. استقلال سابقه بهتری در دربی های حساس دارد. به نظرم در شرایط فعلی لیگ، استقلال لیاقت بیشتری برای قهرمانی و پیروزی در این دربی دارد. در ادامه بازی ها هم خواهیم دید که استقلال روند مثبت فعلی اش را حفظ خواهد کرد. وضعیت به نفع استقلال است. ترس و استرس زیادی برای پرسپولیسی ها وجود دارد، چرا که هم نتایج اخیرشان چندان خوب نبوده و هم قهرمانی را در خطر می بینند.

بازگشت گادوین منشا به دربی این بار با پیراهن استقلال همراه است. فکر می کنید واکنش ها به این اتفاق چه باشد؟
منشا یک بازیکن حرفه ای است و این مسائل را خیلی خوب درک می کند. سال گذشته پرسپولیس بوده و حالا به استقلال آمده است. با توجه به شرایط فعلی استقلال، فکر می کنم او مشکلی در دربی نداشته باشد. بستگی به نظر آقای شفر دارد که از او بستگی می کند یا نه. هر چند بعید است او نیمکت نشین باشد. به نظرم شاید او گلزنی کند و شاید هم گلی در دربی نزند. چیزی که برای استقلال فعلی مهم است، پیروزی در این دربی است.

فکر می کنید برنده دربی ممکن است در هفته های آینده از رقابت قهرمانی خارج شود؟
البته که فوتبال قابل پیش بینی نیست اما واقعا این اتفاق غیرممکن است. در هر بازی چندین و چند اتفاق حیرت انگیز رخ می دهد. اگر در دربی هر کدام از دو تیم بازنده باشد، شاید در هفته های آینده فرصتی برای جبران داشته باشد اما خب لازم است که تیم رقیب هم نتایجش را واگذار کند. بنابراین باخت در دربی واقعا تاثیرگذار است. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که با حمایت هواداران هر دو تیم خوب بازی کنند. فکر می کنم استقلال با نتیجه ۱-۲ این دربی را برنده خواهد شد.

چه خاطره ای از دربی دارید؟
دربی برای من همیشه خاطرات خوبی داشته است و هواداران هم به من لطف داشته اند. امیدوارم این دربی را هم استقلال برنده باشد.

۴۳۲۵۵

کد خبر 1245359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =