۴ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
هدف آمریکا از افزایش فشارها به ایران چیست؟

نیویورک تایمز نوشت: هدف آمریکا از فشارها صرفا تنبیه ایران نیست بلکه ایجاد اهرم برای رسیدن به یک توافق هسته ای بهتر است.

به گزارش ایرنا، 'برت استیفنس'  برنده جایزه پولیتزر سال 2013 در یادداشتی برای نیویورک تایمز می نویسد:  نزدیک به یک سال از خروج آمریکا از برجام گذشته و در حالی که گفته می شد این اقدام موجب خسارت برای منافع آمریکا در خاورمیانه خواهد شد، تا کنون نتایج این اقدام چنین نبوده است.

نیویورک تایمز از نتایج خروج آمریکا از برجام دفاع کرد و درباره فشارهای به ایران برای دستیابی به توافق بهتر نوشت :مایک پمپئو پیشتر معیارهایی برای توافق اعلام کرد که بخش زیادی از تشکیلات سیاست خارجی در واشنگتن این خواسته ها را نابخردانه توصیف کردند.


این در حالی است که خواسته های پمپئو همان چیزی است که آمریکا حق دارد مطالبه کند و چیزی است که فکر می کنیم می توانیم به آن دست یابیم و مطرح کردن آنها نباید جنجالی باشد.
کشورهای غیر هسته ای که از تروریسم حمایت می کنند نباید به هیچ بخشی از چرخه سوخت هسته ای دسترسی داشته باشند.

این گزارش می افزاید: دولت ترامپ موفق شده هزینه رفتارهای ایران را بشدت بالا ببرد بدون اینکه برای آمریکا یا متحدان ما هزینه ای داشته باشد.

نیویورک تایمز افزود: این معنی دستاورد سیاست خارجی است. هر چه حزب الله بیشتر بدون پول و دولت اسد بدون حمایت بماند ، مردم خاورمیانه وضعیت بهتری خواهند داشت.

این روزنامه مدعی شده است که فشار اقتصادی ناشی از این اقدام آمریکا (خرج از برجام ) موجب کاهش حمایت ایران از متحدان سیاسی تقویت کننده نفوذ تهران در عراق ؛ سوریه ؛ لبنان و دیگر مناطق شده است.

49311

کد خبر 1245584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  2 0
  حتی مخالفان ترامپ هم دارن به اون میپیوندن ولی دولت منفعل ما و طرفداراش دارن دور خودشون میچرخن
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  4 0
  جملات رو دقت کردید! بر عکس ادعای ما که آمریکا رو به افول است! هیچ ضرری از خروج از توافقات نداشته است!!
 • عباس IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  0 6
  سلام،فشار به قصد باج گیری.امریکا کشوری ورشکسته مالی است که اقتصادآن با بدهی های تریلیون دلاری امکان نجات ندارد لذا مانند افراد جرزن که بازی را بهم می زنندتا مجبور نباشند ببازنددست به برهم زدن قوانین وقواعدبین المللی زده تا مجبور نباشد درچهارچوب این قوانین که دست وپایش را برای اوباشگری ،دزدی ثروت ودارایی ملتها،زورگویی،جنایت وتعدی به سرزمین دیگران و.....می بندد بازی کند.دریک کلام امریکا آب سیاست ،اقتصاد،روابط بین الملل و....را گل آلود می کند تا بتواند ماهیگیری کند.
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  5 1
  آمریکا همیشه بدنبال منافع خود بوده و هست و ایران هم همان عنصر مفیدی است که این منافع بزرگ را براحتی نصیبش میکند و مسئولین کشور هم از این قضیه نهایت استفاده را می برند
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۱
  5 0
  رئیس جمهوری که به فکر منافع کشورشه نه همسایه ها و متحدانش