این هشدار را جدی بگیرید/ امروز و فردا کوهنوردی نکنید!

فارس نوشت:طی امروز و فردا از فعالیت‌های کوهنوردی به سبب احتمال سیل و برخورد آذرخش اجتناب شود.

وضعیت هواشناسی تهران برای فردا  
دوشنبه ۱۲ فروردین ماه، رگبار باران با رعد و برق، برخی نقاط بارش تگرگ و وزش باد شدید و سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان فارس، جنوب و شمال غرب اصفهان، نیمه شمالی بوشهر و جزایر شمالی خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

در استان‌های مرکزی، جنوب و شرق آذربایجان شرقی، زنجان، همدان و طی بعد از ظهر و شب  دامنه‌های البرز در  استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان بارش باران گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید که پیامد آن آبگرفتگی معابر با احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود.

بعد از ظهر و شب دوشنبه مسیرهای کوهستانی و گردنه‌های برفگیر دامنه‌های البرز در شمال و  نقاط مرتفع جاده‌های کوهستانی زاگرس در شمال‌غرب و غرب کشور  به طور موقت با بارش برف پیش‌بینی می‌شود و احتمال انسداد موقت جاده  وجود دارد. 

آب‌های خلیج فارس به خصوص سواحل بوشهر و خوزستان طی امروز و فردا مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود؛ بنابراین برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات زیر توصیه می‌شود: برنامهریزی برای سفرهای نوروزی برای امروز و فردا با کسب اطلاع از آخرین وضع هوا  در مسیر سفر انجام شود و تا حد امکان از سفر به مناطق غرب و جنوب غرب کشور خودداری شود.

از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مکان‌های مستعد سیلاب جداً خودداری و از فعالیت‌های کوهنوردی به سبب  احتمال سیل و  برخورد آذرخش اجتناب شود.

۴۲۴۲

کد خبر 1245712

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =