کره‌شمالی به تصمیم ترامپ درباره بلندی‌های جولان واکنش نشان داد

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی روز یکشنبه با انتقاد از دونالد ترامپ و اظهاراتش درباره بلندی های جولان که رژیم صهیونیستی آن را اشغال کرده است گفت: این منطقه به سوریه تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، این سخنگو که نامی از وی در خبر برده نشده است تاکید کرد که بلندی های جولان بخش لاینفکی از خاک سوریه است.
وی گفت: برخی می خواهند با طرح چنین مسایلی، مشکل سازی کرده و حق حاکمیت سوریه را به چالش بکشند ولی نتیجه تلاش های آن جز ایجاد تنش و بی ثباتی در منطقه چیز دیگری نخواهد بود.
این سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی تاکید کرد که پیونگ یانگ با قدرت، انسجام و همبستگی کامل در کنار سوریه ایستاده است و از تلاش مردم و دولت این کشور برای بازپس گیری این منطقه و حراست از یکپارچگی سوریه حمایت می کند.


ترامپ اول فروردین ماه در توئیتی اعلام کرد، اینک زمان آن فرا رسیده که پس از 52 سال، واشنگتن به طور کامل حاکمیت اسراییل بر بلندی های جولان را به رسمیت بشناسد وی چند روز بعد با امضای فرمانی این اقدام را از سوی خود رسمیت بخشید.

روسیه، ایران، ترکیه، اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از کشورها با موضع ترامپ مخالفت کرده اند.
اقدام آمریکا در حمایت از الحاق جولان به اراضی تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی، پس از آن روی می دهد که دولت ترامپ، 24 اردیبهشت سال 1397 در اقدامی تحریک آمیز، سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.

کارشناسان اقدام های آمریکا را موجب افزایش تنش در منطقه ارزیابی می کنند.
 

49311

کد خبر 1245782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =