۴۰ روستای لرستان در محاصره  سیل/ تردد در جاده‌های استان جریان دارد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت : علیرغم بارش شدید باران، محورهای اصلی لرستان باز است اما جاده خرم آباد _ بروجرد در منطقه ریگ سفید دچار شکستگی آسفالت  شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان . عباس شرفی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر به علت شدت بارش باران در محور خرم آباد_بروجرد منطقه ریگ سفید آسفالت دچار شکستگی شده که راهداران در حال تغییر مسیر  خودروها و هدایت آنها به لاین قدیم هستند

وی گفت: محور روستایی چم‌سنگر - مرگسر در بخش پاپی تا قبل از دره هندیان آب گرفتگی دارد و بعد از هندیان نیز به سمت مرگسر دچار رانش شده و متاسفانه منزل یکی از اهالی روستا را تخریب کرده، اما خسارت جانی دربر نداشته است.

محورهای بروجرد باز هستند
شرفی افزود: محورهای شهرستان بروجرد نیز باز و تردد روان در آنها برقرار است با توجه به آب گرفتگی محور بروجرد- خرم آباد از رانندگان انتظار می رود سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

شرفی با بیان اینکه در شهرستان رومشکان بارش فوق العاده باران را داریم، گفت: تردد وسایل نقلیه در محورهای این شهرستان برقرار است اما آب گرفتگی جاده نیز گزارش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان اظهار کرد: محورهای مواصلاتی دلفان به علت باران شدید، سیلابی است با این وجود راههای اصلی باز است تردد در برخی محورهای روستایی به علت آب گرفتگی کند است.

آب‌گرفتگی در ازنا
وی افزود: در شهرستان ازنا نیز علیرغم بارش شدید باران، تردد روان است چند مورد آب گرفتگی نیز رفع شده است.

شرفی از بارش سیل آسا در کوهدشت خبر داد و گفت: تاکنون مشکل خاصی در محورهای کوهدشت رخ نداده است چند مورد ریزش مقطعی نیز رفع شده است.

وی گفت: محورهای اصلی شهرستان الشتر باز است اما به علت آب گرفتگی و سیلاب بیش از ۴۰ روستا در بخش های مرکزی و فیروزآباد در محاصره سیل قرار دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: محورهای اصلی شهرستان الیگودرز باز است سه محور مهم گردشگری این شهرستان شامل محورهای آبشارهای آب سفید، چکان و امامزاده محمد بن حسن (ع) بنا به مصوبه ستاد مدیریت بحران استان مسدود هستند  جاده شول آباد- سپیددشت و الیگودرز- شول آباد نیز  مسدود است.

راه ۴۰ روستا مسدود است
وی افزود: ۴۰ روستای مسدود از سیلاب هفته گذشته در الیگودرز همچنان مسدود است و بارش اجازه بازگشایی نمی دهد.

شرفی گفت: محورهای طولکش و پلدختر- پل زال در شهرستان پلدختر دچار ریزش شده که راهداران در حال بازگشایی هستند.

وی گفت: محورهای اصلی و روستایی شهرستان دورود باز است در محور رازان ریزش کوه داشتیم که رفع و پاکسازی شد.

46

کد خبر 1245832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =