رئیس جمهور شخصا از وضعیت سیل در استان مرکزی پیگیری کرد

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری دقایقی پیش ( دوشنبه) در تماس تلفنی با استاندار مرکزی آخرین وضعیت استان در پی بارش های روزهای گذشته را پیگیری کرد.

دکتر « حسن روحانی» دقایقی پیش در این تماس از زحمات استاندار و اعضای ستاد بحران، دستگاه‌های امدادی، خدمات‌رسان و اجرایی قدردانی کرد و خواستار استمرار آماده ‌باش تا حصول اطمینان از آرامش وضعیت جوی در استان شد.
استاندار مرکزی در این خصوص گفت: رئیس جمهوری بر آماده باش کامل نیروهای امدادی و خدماتی در استان تاکید کرد.
سید علی آقازاده بیان کرد: ستاد بحران استان مرکزی در مرکز استان و سایر شهرستان ها به ریاست فرمانداران از روزهای گذشته تشکیل شده است.
وی ادامه داد: با وجود بارش های شدید در روزهای اخیر، مدیریت بحران در این استان به شکل هدفمند دنبال شد تا از بروز خسارت های احتمالی تا حد ممکن پیشگیری شود.
آقازاده افزود: آخرین وضعیت استان مرکزی در پی بارش های اخیر و جزئیات مدیریت بحران در شرایط کنونی به رئیس جمهوری اعلام شد.
استاندار مرکزی از شهروندان درخواست کرد با توجه به حجم بارش ها و سرریز شدن سدها و بندها از اسکان در حاشیه رودخانه ها و آبگیرها خودداری کنند.
از ابتدای فعالیت سامانه بارشی سیل آسا تاکنون گزارشی از تلفات جانی در استان مرکزی گزارش نشده است.
سامانه قدرتمند کم فشار بارشی از اوایل بامداد یکشنبه فعالیت خود را در استان مرکزی آغاز گرده و تا پایان روز دوشنبه پیش بینی شده که حدود 100 میلیمتر بارش در این خطه داشته باشد.

17231

کد خبر 1245979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =